>

GÜZELLİK

Her Ruj Ayrı Bir Stil

Ruj, makyaj malzemeleri arasında en dişi olanı. Hele ki kırmızı, mercan ve pembe olursa...
 
   
 
 
     

İyi bir etki için kullanacağınız ruj rengine göre, ne giyeceğinizi belirlemelisiniz.

ELEGAN BİR GÖRÜNÜM İÇİN: BEJ

Modası hiçbir zaman geçmez, ama her zaman elegan bir renktir. Bu yüzden makyaj çantasının olmazsa olmaz ürünlerinden sayılır. Bej rujun üzerine ince bir parlatıcı uygulamak pratik ve hoş bir fikir.

KIYAFET:

Kahverengi, bej, camel ya da kırmızı giysiler giydiğinizde mükemmel bir görünüm verir. Natürel ve klas bir hava katar…

MAKYAJ:

Bej rengi bir ruj sürdüğünüzde yoğunluğu gözlere vermelisiniz. Siyah eye-liner ya da kahverengi kalem ile gözlerinizi belirginleştirin. Nude bir makyaj etkileyici olacaktır.

ÖNERİ:

Rujdan önce, dudaklarınızın etrafına fondöten uygulayın. Böylelikle ağız formunuz ortaya çıkar. Kontur yapmak için, rujunuzun renginden daha koyu bir renk dudak kalemi kullanabilirsiniz dudaklar daha dolgun görünecektir.

ŞIK BİR GÖRÜNÜM İÇİN: KIRMIZI

Çok şık görünmek istiyorsanız, kesinlikle kıpkırmızı bir ruj kullanın. Ama göz makyajını asla belirgin yapmamalısınız. Hafif yapmanız gerekli. Çok ince dudaklarınız varsa, kırmızı kullanmaktan kaçınmak da fayda var.

KIYAFET:

Siyah bir kıyafetle koyu kırmızı bir ruj çok uygundur. Elbise, etek-ceket takım ya da pantolan-ceket takımlar tercih etmelisiniz. Klâs bir hava yaratmanın yolu da toplu saç ve kısa saç ile kullanmaktır.

MAKYAJ:

Koyu kırmızı bir ruj sürecekseniz, yoğun göz makyajından kaçının. Bakışlarınızı belirginleştirmek için siyah bir maskara uygulamanız yeterli. Porselen bir tende kırmızı ruj kendini daha fazla göstereceği için, fondöten ve pudradan yardım alın.

ÖNERİ:

Gündüz koyu kırmızı ruj mümkün olduğunca kullanmayın ya da sürdükten sonra bir selpak yardımıyla fazlasını alın ve üzerine bir kat ince bir parlatıcı sürün.

Ama akşam için kırmızı ruj sürerken yanlara hiç taşırmamaya dikkat edin. Taşırdığınız noktayı temizlemek için, makyaj çıkartıcı bir solüsyonu hafifçe kulak temizleme çubuğuna batırıp iyice silin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>