>

GÜZELLİK

Hollywood’un Makyaj Sırları

İşte o kusursuz güzellikleri ile milyonları kendilerine hayran bırakan Hollywood starlarının makyaj hileleri…
 
   
 
 
     

Makyajsız halleri o kadar sıradan ki sırf bu yüzden yıllardır ünlülerin makyajsız hallerinin konu edildiği haberler hep çok ilgi görmüştür…

TEN İÇİN

İlk olarak, fondöten ve pudranızı topaklanmadan yayabilmek için, su bazlı bir nemlendirici sürün. Stick kapatıcıyla sivilce ve siyah noktalarınızı gizleyin. Su bazlı fondöteninizi sünger yardımıyla bütün yüzünüze ve boynunuza uygulayıp, toz pudranızı sürün. Gözaltı morluklarınızı gizlemek ve ifadenizi yumuşatmak için, göz çevresine krem rengi far uygulayın.

GÖZLER İÇİN

Bakışlarınızdaki ifadeyi derinleştirmek için, göz içine mavi kalem çekin. Göz çevresini koyu renk kalemle çerçevelendirin. Bronz renkli farı gözkapağınızın tamamına uygulayarak, gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayın. Farınızın üzerine ve alt kirpiklerinize bronz renkli pırıltılı toz far sürün. Son olarak siyah maskarayla kirpiklerinizi belirginleştirin.

DUDAKLAR İÇİN

Rujunuzun uzun süre dayanması ve renk farklılığının azalması için, dudaklarınıza toz pudra sürüyor. Büyük ağzınızı küçültmek için, doğal dudak çizgisinden 1-2 cm içeriden kalem çekin ve rujunuzu bu çizgiyi taşırmayacak şekilde sürün. Koyu renk rujlarda, mat olanları tercih edin ki, dudaklarınız daha da büyük görünmesin.

YÜZ HATLARINIZI ŞEKİLLENDİRMEK İÇİN

Büyük ve yayvan burnunuz varsa daha dar göstermek için, burun kanatlarına açık, burun üzerine koyu renk pudra uygulayın. Gereğinden fazla çıkık elmacık kemiklerinizi ve uzun yüzünüzü de yumuşatmak için, elmacık kemiklerinizin altına, çenenize ve alnınıza koyu renk allık uygulayın. Ayrık gözlerinizi ise, kaleminizi göz pınarından başlayarak sürün ve uzun bir kuyruk yaparak daha anlamlı hale getirin...
Çareler tükenmiyor gördüğünüz gibi… Sadece bu konudaki uzmanlara danışarak sizin için en doğru olan makyajın hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz.

Hazırlayan: Gözde Tura / Cosmoturk

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>