>

TATİL

Kış Ortasında Erken Rezervasyon Hem Tatilcilerin Hem De Turizmcilerin İçini Isıttı!

Son üç ayda yapılan tatil satışlarının yüzde 51`i erken rezervasyon ile gerçekleşti.
 
   
 
 
     

Yaz için erken rezervasyon avantajlarından yararlanmak isteyen tatilcilerin öncelikli tercihi ise, geniş kumsalları ve hareketli eğlence hayatıyla ünlü Antalya'nın tatil yöreleri oldu.

Yaz tatillerini ekonomik bir şekilde planlamak ve avantajlı fiyatlardan yararlanmak isteyen tatilciler için vazgeçilmez bir seçenek olan erken rezervasyon, bu yıl hem tatilcilerin hem de turizm şirketlerinin yüzünü güldürdü.

Kârlı ve cazip tatil seçenekleri sunmak için erken rezervasyon dönemini Kasım ortasında başlatan Tatil.com, Aralık, Ocak ve Şubat aylarındaki toplam satışlarının yüzde 51'ini erken rezervasyondan elde etti. Bu rakamın geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 46'lık önemli bir artışa işaret ettiğini belirten, erken rezervasyon ara döneminde elde ettikleri veriler doğrultusunda tatilcilerin tercihlerini şu şekilde değerlendirdi:

“Erken rezervasyon verilerine baktığımızda, 17-19 Temmuz tarihlerinde hafta sonuna denk gelen Ramazan Bayramı nedeniyle, tatilcilerin bayram tatilini bu kez kısa tutup ağırlıklı olarak Temmuz'un üçüncü haftasından itibaren uzun bir yaz tatiline çıkmayı hedeflediklerini görüyoruz. Benzer bir şekilde Haziran başında yapılacak genel seçimlerin de, tatil planlarını yoğun olarak Ağustos'un ilk yarısına kaydırdığını söyleyebiliriz. Oldukça yoğun, stresli ve hareketli bir yaz başlangıcının ardından huzurlu ve keyifli bir tatil geçirmek isteyenler, şimdiden sıcak bölgeleri hayal etmeye başladı bile. Son üç ayın erken rezervasyonlarında en çok Side, Belek, Alanya ve Kemer'deki oteller tercih edilirken, ortalama 5 günlük tatiller satın alındı ve en çok aile oda tipi rezervasyonlar yapıldı. Henüz yaz için tatillerini tasarlamamış olanlara, son dakikada yüksek arz ve fiyatlardan olumsuz etkilenmemeleri için erken rezervasyondaki son fırsatları kaçırmamalarını öneriyorum.”

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>