>

GÜZELLİK

İklim ve Sezona Göre Cilt Değişir

Piyasada bulunan binlerce ürün içinden, gerçekten yüzünüze uygun olanın hangisi olduğunu biliyor musunuz?
 
   
 
 
     

KREMİN İÇERİĞİ NE OLMALI?

Bazı kadınlar ciltlerinde kalın bir krem tabakasıyla rahat edemezler. Bazı kadın ise, ince bir tabaka olarak sürülmüş kremi tatminkar bulmaz çünkü ciltteki pürüzleri ortaya çıkarır. Günümüz kozmetiği, ipeksi bir görünüm veren kremlerle de, çukurları kapatıcı, yüksek miktarda anti-aging etken maddesi ihtiva eden kremler üretiyor. Ancak genel olarak, kuru ciltlere yönelik kremler, yağlı ciltlere oranla daha zengin içeriğe sahipler.

Kremlerin rengi, çoğu zaman içeriği ve özellikleri ile ilgili ipucu verir. Koyu yeşil renkteki kremler, bitkisel içerikli ve phyto karışımına sahiptirler. Açık mavi veya turkuaz renkli kremler, o kremi sürdüğünüzde serinletici ve ferahlatıcı bir etki edeceğini gösterir. Koyu sarı, pembe veya şeftali tonlarındaki kremler, yüksek bakım gücünün işaretidir. Beyaz renkteki kremler ise, kırılgan bir cildin beklediği ilgiyi ve saflığı gösterir.

Gece ve gündüz kremleri birbirinden ayrılır. Gündüz kremleri korumaya yöneliktir, gece kremleri onarmayı hedefler. Gece ve gündüz aynı kremi kullanmak istiyorsanız, bunda da bir sorun yoktur. Anti-aging kremleri, genel olarak çift etkiye sahiptir.

Maalesef günümüzde hala krem kutularının üstünde, hangi cilde uygun olduğuna dair bir ibare çoğunlukla bulunmuyor. Hatta kremin verdiği nem ve yağ oranı bile, küçücük puntolarla bir köşeye sıkıştırılmış oluyor. Alışveriş zamanı insanın kafasının karışmasına neden oluyor.

Ayrıca bir detay daha var cilt değişir. İklim ve sezona göre, cildimiz değişkenlik gösterebiliyor. Bu yüzden krem seçiminizi yapmadan önce, cilt analizinizi yaptırmanız son derece faydalı olacaktır. Cildinizin temel ihtiyaçlarını bildiğinizde, seçimlerinizi daha profesyonel olarak yapabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>