>

GÜZELLİK

İlk buluşmaya özel güzellik

"Makyajım nasıl olmalı, ne giyeceğim, nasıl bir parfüm sürmeliyim" diye endişelenmeyin, sakin olun ve iyi düşünün!
 
   
 
 
     
İlk buluşmada onun kalbini bir kez daha fethedebilmek için işe saçlarınızdan başlayın. Eğer uzun ve düz saçlarınız varsa akşam yatmadan önce uçlarını bigudi ile sarın. Böylece sabah açtığınızda romantik buklelere sahip olacaksınız. Ancak saçlarınız kıvırcıksa düz fön sizi son derece sade ama güzel gösterecektir. Maksat biraz değişiklik yaratmak nasılsa...

Saçlarınız kısaysa da size tavsiyemiz bir şekillendirici yardımıyla birkaç renkli toka kullanarak şirin bir topuz yapmanız. Hoşunuza gitmezse onlara dağınık bir şekil verip hoş bir hava da yaratabilirsiniz.

Kıyafetiniz konusuna gelince...

Geldik son aşama olan makyaja. İlk olarak cildinizi özenle temizleyin ve bir nemlendirici sürün. Böylece makyajınız hem daha kalıcı hem de daha pürüzsüz olacaktır. Ardından bir süngerle fondöteninizi sürün. Üstünden bir kat şeffaf pudra ile geçtiğinizde ten renginiz daha mat ve sağlıklı olacak. Cildiniz için gerekli bazı hazırladıktan sonra göz makyajınız için biri açık, diğeri koyu olmak üzere iki renk far kullanın. Açık rengi göz kapağından başlayıp tüm kaş altına, koyu rengi de sadece göz kapağınıza sürün (tabii siz göz şeklinize göre farklı bir makyaj da yapabilirsiniz). Ardından kirpiklerinize iki kat rimel sürüp fazlalığı bir kirpik fırçası ile alın (bunun için bitmiş bir maskaranın fırçasını da kullanabilirsiniz). Yüzünüze allıkla sağlıklı bir renk verdikten sonra son aşama olan ruja geldi. Bu arada mat rujların parlak rujlara oranla çok daha kalıcı olduğunu da unutmayın. Tüm hazırlıklarınız bittikten sonra onunla buluşmadan önce parfümünüzü sıkın. Ancak seçiminizin ağır olmayan fresh ve kalıcı bir koku olmasına dikkat edin.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>