>

GÜZELLİK

İstenmeyen tüylere sağlıklı çözüm

Bio-Der kılları azaltan ve zayıflatan bir cilt bakım metodudur ve kişinin kendi kendine kullanabileceği bir yöntemdir.
 
   
 
 
     
Bioder

İstenmeyen tüyler birçok kadın ve erkek için rahatsızlık verici olmakla birlikte bazı durumlarda psikolojik sorunları da beraberinde getirmektedir.
Bio-Der kılları azaltan ve zayıflatan bir cilt bakım metodudur ve kişinin kendi kendine kullanabileceği bir yöntemdir. Belki Bio-Der’ in başarısının temelinde sadece içerdiği bitkisel formülasyonun uygunluğunda değil, aynı zamanda pratik ve kullanışlı olmasındadır. Çünkü bir yöntemin kullanabilirliği ne kadar kolaysa, başarı oranı da o denli yüksektir. Kullanılması pratik olmayan yöntemlerin başarı oranı çok düşüktür.

Ama her yöntemde olduğu gibi tam başarı, ürünün doğru dengeli ve sürekli kullanılmasına bağlıdır.

- Bio-Der sadece bir kıl büyüme inhibitörü değildir, aynı zamanda kılların sayılarını ve çaplarını da azaltır.
- Vücutta istenmeyen kılları bir nevi etkin bir perhize sokar, beslenmesini engeller, kıllar bundan sonra daha az, ince ve geç çıkar.
- Bio-Der bununla beraber cildinizin günlük bakımını da yapar. Cildin pH değerini korurken cildin nemini ve sebumunu (yumuşaklığını) artırır.
- Bio-Der günlük cilt bakım ihtiyacını karşılayacak şekilde formüle edilmiştir. Bio-Der’i kullanırken günlük cilt bakımı için başka bir ürün kullanılması gerekmez.
- Bio-Der alanında tek biyolojik ve doğal kıl büyüme inhibitörüdür.

Bio-Der yönteminden yararlanmak için bilinen yöntemlerin ve cihazların hiçbirine ihtiyaç duyulmaz. Tedavi olabilmek için kıl rengin siyah, beyaz, kırmızı olması fark etmez.

- Bio-Der sadece karatinizasyonu tamamlanmış terminal kıllarına değil, aynı zamanda medullası olmayan sarı tüylere de (vellus kıllarına da) etki eder.NASIL KULLANILIR:

1. Aşama: Kıllar tercih edilen bir yöntemle kökünden alınır (ağda, cımbız, makine vs). Kıllardan temizlenen bölge iyice yıkanır.

2. Aşama: Kıllardan temizlenen ve yıkanan bölgeye krem sürülerek aşağıdan yukarı doğru beş dakika masaj yapılır.

3. Aşama: Bu aşamadan sonra kıllar tekrar ağda yapılacak seviyeye gelene kadar krem kullanılmaya devam edilir ve her akşam yatmadan önce temiz cilde sürülerek 1 ve 2’nci aşamalar tekrarlanır.

Ağda yapılması şart mıdır?
Hayır. Ağda yapılması şart değildir. Önemli olan kılların kökünden alınmış olmasıdır. Bu ister ağda veya başka bir yöntemle yapılabilir.

Kıllar niçin kökünden alınmalı?
Kremin içindeki etkin maddelerin kıl köküne daha kolay ulaşabilmesi için kılın kökünden alınmış olması gerekir çünkü bu şekilde kıl köküne açılan gözenek daha açık bulunmaktadır ve krem rahatlıkla kıl köküne ulaşabilir.

Kıllar kökünden alınmadan da krem kullanılabilir mi?
Kılların kökünden alınması mümkün olmayan bölgelere örneğin; erkeklerde sırt veya ense kılları, bayanlarda ise yüzdeki ayva tüyleri krem doğrudan temizlenen bölgeye sürülebilir. Ama bu yöntem tercih edildiğinde kremi kullanmadan önce cildi çok iyi temizlemeli ve krem sürüldükten sonra ise en az beş dakika masaj yapılmalı. Aynı zamanda bu yöntemin normal uygulamalara göre daha geç sonuç verdiği unutulmamalıdır.

Bir seans ne demektir?
Bir seans kremi bir ay kullanmak demektir. Kıllar kökünden alındıktan sonra bir ay boyunca kremi her akşam kullanmak bir seans demektir.

Kılların azaldığı nasıl anlaşılır?
Kremi kullandıktan kısa zaman sonra kıllarda gözle görünür bir azalama ve incelme olur. Örneğin 1-2 seans sonra kılın kökündeki soğancık dediğimiz tabaka küçülmüş olur. Kıllar daha geç daha ince ve daha az çıkmaya başlar. Kılların aralarında boş bölgeler oluşmaya başlar.

Hangi Bölgede Kullanılır?
Bio-Der kremini kılların çıkmasını istemediğiniz her bölgede (yüz bölgesi dahil) kullanabilirsiniz.

Kaç seansta netice alınır?
İnsan vücudunda ortalama 5 milyon tüy vardır. Bunlar yapı olarak hemen hemen aynıdır. Fakat bazı kıllar diğerlerine göre daha güçlü veya zayıf olabiliyor. Zayıf olan kıllar doğal olarak güçlü olanlardan daha erken etkisiz hala gelir. Bunun yanında kılların % 10-15 dinlenme döneminde olduğunu unutmayalım. Dinlenme (katajen) dönemindeki kıllara etki etmek mümkün değildir. Bu kıllar ancak büyüme dönemine geçtikten sonra etkisiz hale getirilebilinir. Ama kılların % 85-90‘ı büyüme döneminde ve bunlara etki etmek mümkündür.
Yapılan subjektif ve objektif klinik çalışmalarındaki sonuçlara göre netice alma süresi bireysel farkı da gözeterek 8-10 seans arasıdır. Bununla beraber hormon bozukluğu adet düzensizliği hormonları etkileyecek ilaçların alınması ve yoğun stres bu süreyi 12-15 seansa kadar çıkarabilir.

Uygulamadan sonra cilt yıkanmalı mı?
Hayır yıkanmamalı. Kremi sürdükten sonra cilt kremi emecektir ve geride yumuşak, parlak bir görünüm bırakacaktır.

ÖNEMLİ TAVSİYELER:

- Vücuttaki kıl, tüy, tırnak Ay’ın etkisi ile geceleri uzar. Hücrelerin en yoğun çalıştığı an gecelerdir. Bundan dolayı kremi sadece akşam yatmadan önce sürülmesi gerekir.
- İyi bir sonuç alabilmek için kılların kökünden alınmış ve cildin çok iyi temizlenmiş olmasına dikkat edilmelidir.
- Hormon bozukluğu için bitki uzmanlarımız ısırgan otu ve hayıt yaprağı‘nı çay gibi demleyip kullanmanızı tavsiye ediyor.
- Ağdadan sonra ilk 24 saat içinde kremi birkaç kez temizlenen bölgeye sürünüz.
- Ağdadan sonra cildinizi yağla silmeyiniz mümkünse sabunla yıkayınız. Çünkü sabun cildinizi kurutacaktır ve bu sayede de cildiniz süreceğiniz kremi daha iyi emecektir. Bu da kremden daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

KREMİ KİMLER KULLANAMAZ?
On üç yaşından küçük olan kız ve erkek çocukları, hamile bayanlar ile çocuk emziren annelerin kremi kullanmamaları tavsiye edilir. Çünkü henüz bu gruplar üzerinde bir klinik çalışması yapılmamıştır.


1 adet 125 ml Bio-Der 39.000.000 TL'dir

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>