>

GÜZELLİK

Kadınların Olmazsa Olmaz Maskeleri

İşte birbirinden özel maske tarifleri…
 
   
 
 
     

Cildimizdeki değişken durumlara cevaplar sunmak ve kullanılan günlük bakım ürünlerini destekleyerek daha etkili sonuçlar sağlamak için sorun çözücü ürünlerden destek almak gerekir.

Maskeler bu kategori içindeki ürünlerdir. Haftada bir ya da iki defa kullanılarak günlük bakım ürünlerinin etkilerini güçlendirirler.

Maskeler içerik olarak kullandığımız temizleyiciden ya da nemlendiriciden daha güçlüdür. Maskelerin etken maddeleri daha yoğundur. Temizleyicimizi ya da nemlendiricimizi günde iki kez kullanırken maskemizi sadece haftada bir iki kez kullanmamızın nedeni de bu yoğunluktur. Bu ürünler her gün kullanılmayacak kadar güçlüdür. Ciltte 5-10 dakika kalırlar. Düzenli maske kullanımı cilt sağlığının korunmasında çok önemli rol oynar.

Temizleyici maskeler: Yoğun temizlik maskeleridir. Ciltten yağın fazlasını emer, gözenek içindeki birikimleri temizlerler. Genellikle kil ve bitkisel öz içeriklidirler. Killer ciltten yağın fazlasını emerken aynı zamanda peeling etkisi ile gözeneklerdeki birikimlerin ve ölü deri hücrelerinin atılmasını desteklerler. Cildin ihtiyacına göre haftada bir ya da iki kez tüm yüzde veya sadece yağlanma, yağdan parlama veya siyah nokta gibi deri altı birikimlerinin olduğu, örneğin T bölgesinde kullanılırlar. Temizleyici maskelerin arındırıcı içeriklerinden dolayı göz bölgesinde kullanımları önerilmez.

Nem maskeleri
en çok ihtiyacımız olan maskelerdir. Günlük nemlendiricilerimizi desteklerler. Genellikle hyaluronik asit bakımından çok zengindirler. Hyaluronik asit kendi ağırlığının 1000 katı su tutma özelliği ile cilde çok yoğun su, nem sağlar. Nem maskesine ihtiyacı olan cildimizde başka bir bölge göz çevremizdir. Göz çevremiz daha ince ve nemsiz bir bölgedir. Nem maskeleri yine cildin ihtiyacına göre hafta birkaç kez kullanılırken yoğun su kaybı olan dönemlerde nemi dengelemek için her gün kullanılabilirler.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>