>

GÜZELLİK

Kaş Almanın Kuralları

Kaşlarınızı doğal ve düzgün şekil vererek hoş bir forma sokmak istiyorsanız ipuçlarına göz atın.
 
   
 
 
     

• İlk olarak kaş fırçasıyla kaşlarınızı tarayın. Böylelikle fazlalık haline gelen tüyleri daha rahat görebilirsiniz. Sonra uzun olduğunu düşündüğünüz tüyleri bir makas yardımıyla kesin. Bu işlemden sonra kaşlarınızı daha rahat alırsınız.

• Kaşlarınıza en doğal ifadeyi kazandıracak şekli verebilmek için alınacak yerleri önceden belirlemeniz gerekir. Bir göz kalemi alın ve burnunuzun kenarına dik gelecek şekilde tutun, kaşınızın başlangıç noktasını belirleyin. Unutmayın kaşınız kalemin denk geldiği yerden başlamalıdır. Sonra kalemi göz bebeğinizin bitiş noktasından kaşınıza paralel tutun, bu nokta da kaşın bittiği yer olmalıdır. Kaşlarınızı bu hat çerçevesinde biçimlendirin.

• Kaşlarınızın şeklini belirledikten sonra cımbız yardımıyla tüylerinizi, çıkış yönlerine göre alın. Kaşlarınızı her zaman tek tek alın, aralarda boşluklar bırakmayın. Kaşınıza kavis verirken dikkatli olun, unutmayın kaşınızın kavisi, gözünüzün ortasına denk gelmelidir.

• Trendleri göz ardı etmeyin. Artık doğal ve kalın görünümlü kaşlar moda. İnce ve yay biçimde alınmış kaşlar çoktan out oldu.

• Zaten ince kaşlar yüzü daha yaşlı gösteriyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>