>

GÜZELLİK

Kaşlarımızı Şekillendiriyoruz

Kaşınızın kavisine göre kaşınız nasıl şekillendirmeli? İşte püf noktaları...
 
   
 
 
     

Kusursuz kaşların sırrı doğallıklarını korumaktan ve doğru bir şekillendirmeden geçiyor. İdeal kaş şekli zamanla değişse de yüz ifadesini belirleyen kaşların gereğinden fazla alınması yapay bir görünüm veriyor.

KAVİSLİ KAŞLARINIZ VARSA

Nasıl şekillendirmeli? Sadece doğal kavisin altında kalan kasları alıp kaş içlerine girilmemesi gerekiyor. Sürekli aynı taraf üzerine yoğunlaşmadan bir sağ, bir sol kaşı almak daha iyi olacaktır. Kaşlarınız, uzunsa, bir kaş fırçasıyla yukarı doğru tarayıp da kesebilirsiniz.

ORTA KAVİSLİ KAŞLARINIZ VARSA

Nasıl şekillendirmeli?

Orta kavise sahip kaşlar en ideal olanıdır. Kavisin en sivri olduğu noktanın hemen altındaki fazla kaşları alın fakat doğal çizginin dışındakilere dokunmayın. Kavisi vurgulamak için kaşın bittiği noktayı uzatabilirsiniz. Kaşların bitiş noktasını bulmak için, kalemi burun deliklerinizin hizasından, gözünüzün dış kenarına doğru çapraz bir şekilde uzatın. Kalemle kaşlarınızın kesiştiği nokta, kaşlarınızın bitmesi gereken yerdir. Eğer kaşınız bundan daha kısaysa, aynı renkte bir kaş kalemiyle boyayarak uzatabilirsiniz.

DÜZ KAŞLARINIZ VARSA

Nasıl şekillendirmeli?


Düz kaşlar genellikle çok fazla şekillendirme gerektirmezler çünkü yumuşak, doğal ve keskin olmayan kavisleri vardır. Eğer varsa burun köprüsü üzerindeki fazla kaşları ve kaş kemiğinin üzerinde kalan seyrek kaşları alabilirsiniz. Daha fazla kavis yaratmak için aşırıya kaçmamak gerekir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>