>

GÜZELLİK

Kaşlarınızı Masrafsız Şekillendirin

İnatçı kaşlarınız var. İstediğinizi yapmıyorlar ve üstelik sizi çıldırtıyorlar! Şanslısızın ki, size önereceklerimiz var!...
 
   
 
 
     

İnatçı kaşlarınız var. İstediğinizi yapmıyorlar ve üstelik sizi çıldırtıyorlar! Şanslısızın ki, size önerebileceğimiz çok çeşitli tonları olan kaşları uysallaştıran ürünler mevcut ve bu ürünleri nasıl kullanabileceğinizi size söylebiliriz.

Kaşlarınızı sert kıllı diş fırça ile taratın. Kaşlarınızın çıkış yönüne doğru, mesela sağ tarafa çıkıyorsa sağa, sol tarafa doğru çıkıyorsa sol tarafa doğru fırçanızla hafifçe tarayın. Her bir yönde beş kez tarayın.

Sizi rahatsız eden uzun kıllarınız varsa onları kesebilirsiniz fakat keserken çok dikkatli olun. Yüzünüze uygun olan küçük bir makas ile uzun kıllarınızı kesin.

Kaşlarınızı cımbızla alırken abartmayın. Her kılı alışınızda özen gösterin. Dikkatli olun çünkü istediğiniz uzun kılı almak kolay olur.

Kaşlarınızı taradıktan sonra az miktarda bal mum damlası alın ve bir saniye de parmaklarınızın arasında ısıtın, daha sonra hafifçe kaşlarınıza sürün ve kaşlarınızı aynı yöne doğru tarayın. Bal mumunun herhangi bir tortusunu yok edene kadar tarayın.

Bal mumu sizin için oldukça zahmetli bir iş oluyorsa bir jel kaş terbiyecisini deneyebilirsiniz. Bu jel kaş terbiyecisi, rimel tüpü fırçası ile olur. Saç jölesi de olabilir ve onun kullanımı daha kolaydır. Jöleyi sürdükten sonra da kaşlarınızı dışa doğru tarayın. Bal mumunun kaşlarınızda birkaç saat etkisi olur fakat fazla uzun sürmez.

EVİNİZDE KENDİNİZ İÇİN KAŞ ŞEKİLLENDİRİCİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?

• Bir ateşe dayanıklı kap içerisinde rendelenmiş 2 çay kaşığı bal mumunu 1 çay kaşığı castro yağ ile birlikte karıştırın.

• Bal mumu eriyene kadar mikrodalgada karışımı yavaşça ısıtın.

• Küçük içi temizlenmiş bir kutuya karışımınızı dikkatlice dökün.

• Katılaşana kadar soğutun.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>