>

GÜZELLİK

Burnunuza Özel Makyaj

Açık renkler hatları ön plana çıkartır koyu renkler geri plana atar. İşte burnunuzun şekline göre makyaj yapmanın püf noktaları...
 
   
 
 
     

BURUN İLE DUDAK ARASI UZUN İSE;

Bu uzunluğu geri plana alabilmek için burun ile dudak arasını boyamalısınız.

BURUN İLE DUDAK ARASI DAR İSE;

Çok dar olan bu bölgeyi ön plana çıkarmak için açık renklerle boyamalısınız.

BURUN DÜZELTME TEKNİKLERİ

Küçük burun; En ideal burun şeklidir. Fakat yüzde kaybolacak dengeyi bozacak kadar küçük ise ve gözler iriyse burunu ön plana çıkarmak gerekir. Bunun için de burun kemiği ve kanatlarını tamamıyla açık renk fondöten ve pudra uygulamalısınız.

Düz ve kısa burun; Bu tip burunlarda burnun bitimine ve iki kaşın arasına açık renk fondöten ve pudra sürülür. Bu sayede burun biraz daha uzun görünür.

Uzun burun; Burnun uzun olan alt uç kısmına koyu renk fondöten ve pudra ile gölge yapılarak uzunluk geri plana alınır.

Burnunuzu uzun buluyorsanız; Kaş başlarınızın burna çok yakın olmamasına dikkat edin. Burun kökü ve ucuna gölgeleme yapın. Alnınızı ve çenenizi çıkık göstererek burnu daha önemsiz kısalıkta olduğunu vurgulayabilirsiniz.

Kemikli burun; Burundaki kemiğin üzerine koyu renk fondöten ve pudra sürülür. Bu sayede koyu renkle kemikli kısım geri plana alınır.

Büyük burun; Bu tip burunlarda koyu renk fondöten ve pudra ile burun şekli yeniden belirlenir. Gözlerden başlayarak burnun iki yanına inen gölgeler burun kanatlarına dağıtılır. Burun daha ince ve zarif gözükür.

*Burnu kısaltmak için uç kısmını gölgeleyin ama allık ile kırmızı fırça vuruşu burnu daha şiş gösterir unutmayın. Burnunuza yaptığınız gölge oyunlarını güneş ışığında kontrol etmeden dışarı çıkmayın eliniz alışıncaya kadar leke yapabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>