>

GÜZELLİK

Kaşlarınızı Şekillendirin

Daha güzel görünmek istiyorsanız iyi alınmış kaşlardan daha etkili çok az şey vardır. İşte işinizi kolaylaştıracak ip uçları…
 
   
 
 
     

İnsanların yaptığı en büyük hata kaşları çok fazla almak. Kaşlarınızı, tekrar uzatmanın aylar sürebileceği kadar çok almaktan kaçının. İşte unutmamanız gereken basit bir hile;

Kaşlarınız arasındaki mesafe, gözleriniz arasındaki mesafe kadar ya da biraz daha fazla olmalı. Kaşlarınızın nereden başlaması gerektiğine karar vermek için, uzun bir kaş fırçası yada kalemi alın ve burnunuzun yan tarafına paralel tutun. Fırçanın kaşlarınızla kesiştiği yer, kaşlarınızın başlaması gerektiği yerdir.

Kaşların bitiş noktasını bulmak için, fırçanızı burun deliklerinizin hizasından başlayarak, gözünüzün dış kenarından kaşlarınıza doğru çapraz bir şekilde uzatın. Fırçanın iç tarafının kaşlarınızla kesiştiği nokta, kaşlarınızın bitmesi gereken yerdir.

En iyi kaş şekli, hafif bir kavis vererek elde edilir. Sizin için en iyi kavisi bulmak için, fırçayı gözünüzün renkli kısmının dış tarafına paralel olarak tutun. Fırçanın kaşınızla kesiştiği nokta, kaşınızın en yüksek olması gereken yerdir.

Cildinizi temizleyin. Yumuşak bir fırça bu alanın iyice hazırlanmasına yardım eder.

Kaşlarınızı yukarı ve dışarı doğru fırçalayın.

Ucu eğimli iyi bir çift cımbız almak isteyeceksinizdir… Ayrıca, iyi bir ayna ve parlak bir ışık altında olduğunuzdan emin olun.

Tüyleri, çıktıkları yönde aldığınızdan emin olun. Bir kerede çok fazla tüy almayın. Tüy aldığınız bölgeyi gerebilirsiniz.

Kaşların yukarıdan alınmaması gerektiği bir yanlış bir inançtır. Kaşlarınızın üst ve alt bölgelerinin her ikisinin de düzgün olmasını istersiniz. Bu yüzden dikkatli olun, ve her iki bölgedeki fazla tüyleri alın.

Aldığınız her birkaç tüyden sonra, yaptığınız işi kontrol edin. Eğer fazla aldıysanız, zor bir durumdasınız demektir. Vücudunuzdaki diğer tüylerin aksine, kaşlarınız bir kez alındıktan sonra, her zaman tekrar çıkmaz.

Kaşlarınızı aldıktan sonra, kızarıklığı alması için aloe vera jel uygulayabilirsiniz.

İŞTE İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRACAK İPUÇLARI:

Cımbızınızın sağlam kavrayışını koruduğundan emin olmak için, yağ birikmesini önlemek için düzenli olarak alkol ile temizleyin.

Eğer kaşlarınız seyrek veya noksansa, kahverengi bir far kullanarak onları olduklarından daha sık gösterebilirisiniz.

Eğer kaşınızdaki seyreklikleri kalem ile kapatıyorsanız, kalemi kaşınızın içinden dışına doğru kullanın. Sonrasında, bir fırça yardımı ile yada parmak ucunuzla doğal bir görünüm için dikkatli bir şekilde dağıtın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>