>

GÜZELLİK

Kırışıklık İçin Avakado Maskesi

Cildimizi tazelemek için avakado ile bakalım ile neler yapabiliyoruz?
 
   
 
 
     

Bir insanın dış görünümünü kapsayan ve bakıldığında ilk göze çarpan şüphesiz cildimizdir.

KIRIŞIKLIK İÇİN AVOKADO

1 adet olgun avokadoyu dörde bölün ve bir parçasını rendeleyip krem haline getirin. İçine dörtte bir limon suyu, bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı susam yağı koyup karıştırın. Cildinize uygulayıp 20 dakika sonra durulayın.

KURU CİLTLER İÇİN AVAKADO MASKESİ

Bir avokado meyvesi ezilir ve yarım tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı elma sirkesi ilave edilir. Bu karışım daha sonra bir yumurta sarısı ile karılır. Bir yemek kaşığı zeytinyağı ilave edilip tekrar iyice karıştırılır. Yüze maske şeklinde sürülür ve yarım saat bekledikten sonra yıkanır.

YORGUN CİLTLER İÇİN AVAKADO

Özellikle yorgun ve kuru ciltler için, güneşlenmenin ardından uygulanacak ideal bir maske. Bir kahve kaşığı avakado içini ezip iki kahve kaşığı nemlendiriciyle karıştırın. Kalın bir tabaka halinde yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Haftada bir kez uygulayın.

CİLDİ NEMLENDİRİCİ AVAKADO MASKESİ:

MALZEMELER:

Yarım avakado
Yarım yemek kaşığı bal

HAZIRLANIŞI:

Yarım bir avokadoyu ezin, yarım kaşık bal ile karıştırın.

UYGULANIŞI:

Öncelikle yüzünüzü duru bir su ile yıkayın. Hazırladığınız avakado-bal karışımını nazikçe yüzünüze sürün ve yaklaşık 20 dakika hareketsiz bekleyin. Maskeyi göz çevrenize sürmeyin ve gözünüze değdirmeyin. 20 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile güzelce temizleyin. Yüzünüzü mucizevî bir şekilde nemlendirmiş olacaksınız.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>