>

YAŞAM KOÇU

Yılbaşı eğlencesine zeytinyağlı ılık sütle başlayın!

İşte, yılbaşı gecenizi ve ertesi günü kurtaracak 10 sihirli formül...
 
   
 
 
     
Bu gece yeni bir yıla giriyoruz.. Pek çok kişi bu gece alkolün limitini kaçıracak belki de eğleneyim derken, gece kabusa dönecek..

İşte, gecenizi ve ertesi günü kurtaracak 10 sihirli formül.....

1) En önemli not... İçki içmeye başlamadan önce 1 bardak tatlı badem yağlı veya biraz zeytinyağlı ılık süt için. Bu süt mide çeperini kaplar. Mideyi aşırı asitten korur. Mide yanması yapmaz.
2) Eğer bu gece yağlı yemekler yiyecekseniz fazla alkol almayın. Mesela hindi, tavuk derisi, sakatatlar, yağlı et, kaymak gibi hayvansal gıdalarla alkol almayın..
3) Yılbaşı gecesi içkileri karıştırmayın. Sadece tek cins alkolü tüketin. İçkilerin sindirimi farklı olduğu için, karaciğeri etkileyici özellik taşır. Aynı içkiyle geceyi bitirmek en iyisi.
4) Bu gece çok içki içip yarında erken kalkıp çalışmak zorunda olanlar için bir öneri. Halsizlikten başağrısından şikayet etmek istemiyorsanız 2 adet evening pirmerose oil yani gece çuha çiçeği yağı hapı alınırsa ertesi gün daha rahat kalkılır.
5) Geceyi bitirip yatağa girmeden yaklaşık 1 saat önce içki içmeyi kesin. Yine cips, çerez, tatlı gibi ağır yemekler yemeyin. Mümkünse 15 dakika yürüyün
6) Yatmadan önce 2 fincan yasemin, rezene veya yeşil çay için. Sindirimi rahatlatır. Gazı alır.
7) Yemeklere aşırı tuz ve aşırı acı katmayın. Tuz ve acı alkolle birleşince mide yanması hemeroid, terleme gibi yakınlamalara yol açar.
8) Tok karnına tatlı ve meyve yemeyin. Zaten yüksek olan kan şekeriniz daha da artmasın.
9) Yılbaşı gecesi çok yemek yediğini düşünenler ertesi gün ağır kahvaltı yapmasın. Bol sıcak su ve şekersiz elma kompostosu yesin. Öğleyin de sebze çorbası tercih edilirse yılbaşı gecesi alınan toksin atılır...
10) Ve son not... Yeni yıla girerken tam saat 24.00 de içinizi dökün... İyi dileklerde bulunan gülün kahkaha atın bağırın. Kısacası mutlu olun...

Kaynak: Dr. Ender Saraç / Vatan gazetesi
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>