>

GÜZELLİK

Kış Mevsiminde Saç Bakımı

Yaz aylarında sıcaklıkların saçı yıpratması gibi kışın soğuyan hava da saç yapısını olumsuz yönde etkiliyor.
 
   
 
 
     

Uzmanlar kış mevsiminde saça özel bir bakım uygulanması gerektiğini söylüyor. Kış mevsimine özel saç bakım önerilerini paylaşıyor.

Giderek düşen hava sıcaklıkları, rüzgar, yağmur ve kar gibi hava koşulları saçlarımızınsaçlarımızın istediğimiz gibi görünmesini engelliyor. Kurumuş, yıpranmış, elektriklenmiş saçlarla kışın nasıl başa çıkılacağı konusunda evoria.com uzmanları tavsiyelerde bulunuyor.

Saçlarınızın nem dengesini koruyun

Saçı çok sık yıkamak, saçın nem dengesini yitirmesine ve saçın kuruyarak zamanla yıpranmasına sebep olacaktır. Kış aylarında bu yüzden daha uzun aralıklarla saç yıkanmalıdır. Yağlı bir cilt tipiniz varsa saçınızı 2-3 günde bir, kuru bir cilde sahipseniz saç yıkama sıklığı 4-5 günde bir olabilir. Yıkama sıklığı kadar suyun sıcaklığı da önemlidir. Ne sıcak ne soğuk mutlaka ılık su ile saçlarınızı yıkamalısınız. Evoria.com uzmanları saçınızın nem dengesini korumak için yağlı cilt tipine sahip olanlara The LifeCo Paul Penders Fesleğen Saç Derisi Bakım Toniği’ni, cildi kuru olanlara da Organix Macadamia Oil Conditioner Aşırı Kuru Saçlar İçin Yapılandırıcı ve Hidrasyon Sağlayan Bakım Kremi'ni öneriyor.

Saçlarınızı kurutmadan önce…

Saç kurutma makinesi ıslak saçların kısa zamanda kuruması için oldukça ideal bir seçim. Fakat saç kurutma makinelerinin saçı yıpratması da söz konusu. Saç kurutma makinelerini kullanmadan önce mutlaka saçınızı koruyacak bir bakım ürünü kullanmanız gereklidir. Kurutma makineleri gibi saç şekillendirici işlemlerden önce Evoria.com, Organix Anti-Breakage Keratin Oil Instant Repair Weightless Healing Oil’i tavsiye ediyor.

Saçlarınızı özgür bırakın

Özellikle kış aylarına girerken, saçlarımızı elektriklenmeden kurtarmak için toplamak çözümmüş gibi gelebilir. Saçlarınızı sıkı sıkı toplamak ve uzun saatler boyunca o şekilde bırakmak saçlarınızın yıpranmasına ve kırılmasına yol açabilir. Saçlarınızı mümkün olduğu kadar serbest bırakmalı, topluyorsanız da sıkı sıkı toplamamalısınız. Evoria.com uzmanları yıpranan saçlar için Organix Anti-Breakage Keratin Oil Conditioner Kırılma Engelleyici Keratin Krem’i öneriyor.

Saç boyalarına dikkat edin

Saçınızı kuaförde boyatıyorsanız kuaförünüze mutlaka hangi boyaları kullandığını sorun ve bilmediğiniz marka saç boyaları ile saçınızı boyatmayın. Evde kendiniz boyuyorsanız da saçınızı yıpratmayacağından emin olduğunuz bir saç boyasını tercih edin. Evoria.com uzmanları The LifeCo HennaPlus bitkisel saç boyasını tavsiye ediyor.

Mevsimsel saç dökülmelerine karşı…

Saçlarınız kış mevsimin etkisiyle daha fazla dökülebilir. Bu dökülmenin önüne geçmeli ve saçlarınızı korumaya almalısınız. Saçlarınızın dökülmesini önleyebilmek için saçlarınızın nem dengesini sağlamalı ve olumsuz hava şartlarından koruyacak ürünler kullanmalısınız. Evoria.com uzmanları saç dökülmelerine karşı HC Hair Care Doping Dökülme ve Yıpranma Karşıtı Yoğun Saç Bakım Serumu’nu öneriyor.

Her mevsimde, ışıltılı, gösterişli ve sağlıklı saçlara kavuşmak Evoria.com ile mümkün. Saç bakımınızı kolaylaştıracak yüzlerce farklı ürün seçeneği, iyi görünmek ve iyi hissetmek isteyenler için en uygun fiyatlarla Evoria.com’da beğeninize sunuluyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>