>

GÜZELLİK

Kış Öncesi Güzellik Tavsiyeleri

Mevsim değişiyor, bedenimizi kış aylarına hazırlamak gerekiyor.
 
   
 
 
     

Uzmanalar kadınların kış mevsimine güzel ve alımlı girmelerini sağlayacak pratik tavsiyelerde bulunuyor.

Kadınlar bakım için kendilerine özel bir zaman yarattıklarında bu zamanın kendilerine sağlık ve güzellik olarak döneceğini çok iyi bilirler. Evoria.com uzmanları, kadınların kış aylarına hazır girmelerini sağlayacak bakım önerilerini paylaşıyor.

CİLDİNİZİ OLUMSUZ HAVA ŞARTLARINDAN KORUYUN

Mevsim geçişlerinde vücudun her bölgesi için ayrı bir bakım uygulanması cildiniz için önemlidir. İhmal edilen ayaklar kışa girmeden önceliğiniz olsun ve ayaklarınıza, tırnaklarınızı da kapsayacak bir nemlendirici bakım uygulayın. Evoria.com uzmanları ayak bakımı için Raen Bitkisel Ayak Bakım Kremi’ni tavsiye ediyor. Yüzünüz için cilt maskesi, cilt tipinize uygun gündüz ve gece kremlerini kullanmayı ihmal etmeyin. Soğuktan en çok etkilenen eller ve dudaklar için Evoria.com uzmanları rutin bakımda Nivea Repair Care El Kremi ile Nivea Fruity Shine Dudak Bakımı’nı öneriyor.

TÜYLERİNİZDEN EPİLASYON İLE KURTULUN

Kış geliyor, kapalı giysiler yardımıyla tüylerin gözükmeme ihtimali kadınları büyük bir dertten kurtarıyor gibi görünse de kadınların kendileri için bakımlı olduklarını unutmayın. Hazır güneş etkisini yitirmeye başlamışken lazer epilasyon yaptırmak tüylerden kurtulmak için iyi bir yöntem. Bu yöntemin pahalı ya da zahmetli olduğunu düşünenler için Evoria.com uzmanları evde epilasyon yapabileceğiniz Braun Silk-Épil 7 Skinspa 7951’i öneriyor.

SAÇLARINIZA ÖNEM VERİN

Uğruna aşk sözcükleri sarf edilen nice şiirler yazdıran saçlar, kadınların en önemli güzellik silahıdır. Yazın kuruyan ve yıpranan saçlara, kışa girmeden canlandırıcı serumlar ve bakım kürleri uygulanmalı. Evoria. com uzmanları kuru saçları nemlendirmek için Organix Macadamia Oil Conditioner’i öneriyor.

KIŞIN BOL KIYAFETLERİN ARKASINA GİZLENMEYİN

Yaza girerken vücudunuz için gösterdiğiniz özeni kışa girmeden de gösterme vakti geldi. Kış boyunca dilediğiniz kıyafeti giyinmek istiyor, siyah ve bol giysilerin arkasına saklanmak istemiyorsanız spor yapmaya başlamalısınız. Hala açık havada spor yapma şansınız varken yürüyüş ve vücudunuza uygun egzersizleri yapmalısınız.

Sporla birlikte her gün yeterli miktarda su içerek ve size uygun bir diyet programıyla fazla kilolardan kurtulabilirsiniz. Evoria.com uzmanları kışa sağlıklı girmek için, protein diyeti, detoks diyeti gibi diyetlerin uzman bir diyetisyen eşliğinde yapılması gerektiğini belirtiyor.

BANYO VE MASAJLA KENDİNİZİ ŞIMARTIN

Banyo çoğu zaman her kadının kurtarıcısıdır. Banyo sırasında yapılan bakım işlemleri ek zaman kazandırır ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Ilık su ile yapılan bir banyo sonrasında bitkisel yağlar kullanarak uygulanan masaj hem vücudunuzu nemlendirir hem de kan dolaşımını hızlandırır. Evoria.com uzmanları vücut masajı için stresten uzaklaştıran, banyo suyuna da katabileceğiniz Dermalogica Stress Relief Treatment Oil’i öneriyor.

GÜZELLİĞİNİZ İÇİN DÜZENLİ UYUYUN

Düzenli ve derin uykuda hormonlar dengelenir ve cilt kendini yeniler. Cilt her gün ölü deri hücrelerinin bir kısmını atar. Uyku esnasında yükselen büyüme hormonu salımı ve stres hormonunun azalması cildin ölü tabakasından kurtulup pürüzsüzleşmesini sağlar. Uykudayken cilt daha fazla sıvı depolar ve nemi içinde hapseder. Evoria.com uzmanları düzenli uykunun en önemli bakım önerilerinden biri olduğunu belirtiyor.

STRESTEN UZAK DURUN

Stres negatif bir ruh hali yaratırken fiziksel olarak da bir çok olumsuzluğa yol açar. Bu olumsuzluklardan cilt sağlığı da payını alır. Sivilce, cilt lekeleri, saç kırılmaları vb durumlar stres kaynaklı olabilir. Evoria.com gerekirse bir uzmandan yardım alarak stresle başa çıkmanın yollarının öğrenilmesi gerektiğini söylüyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>