>

GÜZELLİK

Kışa Özel Cilt Bakımı

Kışın ortalık yerinde cildimizin soğuklardan etkilenme riskini en aza indirmek için yapmamız gerekenler aslında çok basit… İşte onlardan bazıları…
 
   
 
 
     

Soğuk günleri rahat geçirmenizi sağlayacak sağlıklı öneriler…

PÜRÜZSÜZ CİLT

Cildinizin kışın da pürüzsüz olmasını istiyorsanız, işte size bir reçete. Hardal yağı, zeytin ve susam yağı karıştırılır ve tüm vücuda sürülür. Cildinizin bebek gibi olduğunu göreceksiniz.

SAÇ BAKIMI

Soğuk rüzgarlar saçlarınıza zarar vermeden saçlarınıza özel bakım uygulamayı ihmal etmeyin. Kış aylarında en çok bakıma ihtiyacı olan saçlar kuru saçlardır. Kuru saçlara sahip bayanların besleyici şampuanlar kullanması öneren uzmanlar ayrıca haftada 1 kez besleyici serum uygulanması, mümkün olduğunca saçların fön makinesi ile kurutulmaması öneriliyor.

DUDAK BAKIMI


Dudaklarınız, kışın normalden çok daha fazla kurup çatlar. Güzel bir dudak balmi ile korumalısınız. Dudaklarınızı yalamaktan ve yemekten kaçınmalısınız

TIRNAK BAKIMI

Belli aralıklarla tırnaklarınıza tırnak yağı sürün. Tırnaklarınız zayıfsa, kolay kırılıyorsa problem az su içmeniz ile ilgili olabilir. Çoğu insan yeterli miktarda su içmemektedir.

KURU BACAKLAR


Her banyodan sonra bacaklarınıza mutlaka nemlendirici losyon sürmelisiniz. Kışın ayaklarınızı yumuşak tutmak için gliserin içeren bir losyon uygulayın. Kışın çok sıcak su ile duş almak cildiniz için çok zararlıdır. Cildinizdeki doğal yağların yok olmasına neden olur.

GÜNEŞ KORUYUCU VE KIŞ

Kışın güneş koruyucu kullanmak en az yazın olduğu kadar önemlidir. Kulaklarınızı da unutmamalısınız.

ELLER

Çok sert sabunlar kullanmanız ellerinizdeki nemi yok edeceği için kurumalarına neden olur. Hatta çatlamalarına bile neden olur. Sabun yerine krem yapıda el sabunları kullanmayı deneyin. Nemlendiriciler kullanın.

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI

Kış boyunca mutlaka göz çevrenizi korumak amaçlı güzel bir göz çevresi kremi kullanın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>