>

GÜZELLİK

Kışa sağlıklı, dinamik ve zinde girmek isteyenlere özel...

Cornelia de Luxe Resort özel bakım programı ile kışa hazırlanın…
 
   
 
 
     
Yazın en sıcak ve en hareketli günleri yerine sonbaharın ılık, tatlı güneşli havasında kafanızı dinleyip, dinlenebileceğiniz bir tatil yapmayı planlıyorsanız sonbaharda Belek Cornelia De Luxe Otel, sunduğu sınırsız hizmet ve cazip fiyat avantajıyla kışa bomba gibi hazırlanmanızı sağlıyor. Şehir merkezinden 30 km uzaklıkta, her mevsim Antalya’nın gözde tatil beldesi Belek’te yer alan Cornelia De Luxe Resort, özellikle güzellik ve sağlık bakım üniteleriyle kış öncesi zinde ve sağlıklı bir görünüme kavuşmanız için size yardımcı oluyor.

Banyo hidro terapisi, vücut bakım odası, masaj odası, cilt bakım üniteleri, el ayak bakımı ve alternatif bakımlardan; Bach çiçek terapisi, magnetik terapi ve yüz jimnastiği aktiviteleri, daha güzel bir yüz ve sağlıklı ışıl ışıl bir cildin altın anahtarı size sunuyor.

Yaz boyunca üzerinizde kalan ölü deriyi atıp kışa hazırlanmak için eşsiz imkanlar sunan Cornelia De Luxe Resort, bitki ve çiçek terapisi, yosun banyosu, aroma terapisi ve masajıyla kış boyunca ihtiyacınız olacak olan diriliğe kavuşmanızda size alternatifler sunuyor. Masaj odalarında yaptıracağınız dinlendirici ve gevşetici masajlar stresten uzaklaşıp, rahatlamanıza yararken sıcak taş terapisi romatizmal ağrılara karşı olan iyileştirici etkisiyle bedeninizde mucizeler yaratıyor. Cilt Bakımı odalarında yapılan klasik ve özel yüz bakımları, aroma terapisi, renk terapisi,lenf,drenaj ve kalıcı makyaj yüzünüzde sağlıklı bir cildin belirtisi olan pembeliği ve ışıltıyı kazandıracak. Güneşli günlerin sonuna doğru kafanızı dinleyip tam anlamıyla bir tatil yapmak istiyor ve ruhen ve bedenen kışa hazırlanmak amacını taşıyorsanız Cornelia De Luxe Resort’un ayrıcalıklarından yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.

BAKIM VE TERAPİLER

Vücuttaki dolaşımı düzenleyerek bedene sağlık ve canlılık kazandıran birçok masaj alternatifiyle Cornelia De Luxe’de kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz.

1- Banyo terapi ( Balneo Therapy )
Basıncı ayarlanabilir tazyikli suyun hareketi ile sağlanan su altı masajıdır. Dolaşımı hızlandırır, sırt ağrılarını ve stresi giderir. Aroma yağları ve deniz yosunu ilavesiyle selülit ve incelme bakımlarında etkilidir.


2- Yosun Çamur Bakımı
Vücuda maske şeklinde uygulanır. Cilde yararlı mineral ve vitamin kazandırır. Anti stres etkisi vardır. Selülitlerin azalmasını, toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Cildi yeniler, ipeksi bir görünüm verir.


3- Vücut Peeling
Cildi ölü hücrelerden arındıran, hafif masaj hareketleri ile uygulanan bir bakımdır.
Cilde yumuşak ve kadifemsi bir görünüm sağlar.

4- Vücut Masajı
Doğal aromatik yağlarla, elle yapılan masaj türüdür. Vücudun dinlenmesini, kasların gevşemesini sağlar, kan dolaşımını artırıp, oksijen miktarını yükseltir.

5- Sıcak Taş Terapisi
Isıyı uzun süre üzerinde tutma özelliğine sahip volkanik lav taşları ile , hava, su, ateş ve toprağın enerjisinden yararlanılarak yapılan terapi şeklidir. Kişi fiziksel, duygusal, ve zihinsel rahatlık kazanır,kendini arınmış hissederek kendi doğasına döner.
6- Aromaterapi
Bitkisel yağların kimyasal yapısı ve enerjisinden faydalanan, teneffüs, kompres, masaj, banyo ve diğer yollarla uygulanan sağlık ve güzelliği destekleyen doğal terapidir.

7- Vücut Fırça Masajı
Özel bir fırça ile uygulanır,ölü deriyi temizler ve kan dolaşımını hızlandırır.

8- Shiatsu Masajı
Japonca’da sözlük anlamı “Parmakla Bastırmak” tır. Bedenin yüzeyinde bir sistem halinde bulunan enerji noktalarına, parmak ve avuç içiyle basınç uygulayarak yapılır. Vücutta enerji dengesi sağlanarak, yorgunluk, bitkinlik ve ağrılar giderilir.

9- Thai Foot Masajı
Ayak refleks noktalarından başlayarak dize kadar uygulanan, baş ve boynu da kapsayan uzak doğu kökenli otantik bir masajdır. Ahşap çubuklar refleks ve gevşetici masaj teknikleri içerin bir saate yakın bir süre uygulanır.

10- Thai Masajı
Uzak doğunun terapi ve aynı zamanda derin rahatlamayı sağlayan masajı. Uygulama esnasında sadece ellerle sınırlı olmayıp, özel tekniklerle kollar, dirsekler, ayaklar ve topukların kullanıldığı masajdır.

11- Hint Baş Masajı
Başın ve omuzların rahatlamasını, zihnin ve ruhun kısa zamanda dinlenmesini sağlayan çok özel bir masaj.

12- Osmanlı Masajı
Osmanlının keyif anlayışından esinlenerek iki uzman tarafından uygulanan bir masaj ziyafeti. Senkron bir şekilde yapılan rahatlatıcı, dinlendirici hareket ve figürler sayesinde tüm vücut en derin dinlenme noktasına ulaşmaktadır.

13- Refleksoloji
Ayak altındaki refleks noktalarına özel el ve parmak baskı teknikleriyle uygulanan, vücudun kendi kendine iyileştirme mekanizması harekete geçiren masaj .

14- Manyetik Terapi
Vücutta bulunan hücrelerin sahip olduğu manyetik gücün azalması nedeniyle ortaya çıkan sıkıntıların özel mıknatıslar ve metotlar yardımı ile yeniden dengelenmesidir.


15- Reiki ( evrensel yaşam enerjisi )
Dokunarak uygulanan doğal terapi. Tüm vücutta bedensel, zihinsel, ruhsal güçlenmeyi sağlar ve enerji merkezlerini dengeler. Daha bilinçli ve kaliteli bir yaşam verir.

16- Klasik ve Özel Yüz Bakımları
Cilt yapısına ve ihtiyaca göre uzman tarafından önerilen ve uygulanan, çok etkili yüz, dekolte ve boyun bakımları.


17- Lenf Drenajı
Lenf sisteminin elle maniple edilerek bloke olmuş lenf sıvısının serbest akımının sağlanması tekniğidir. Lenf drenaj ,sinir sistemine etki ederek stresi ortadan kaldırır ve cilt yüzeyindeki ödemi indirerek cildi canlandırır ve güzelleştirir.

18-Yüz Jimnastiği
Yüz cildinin elastikiyetini artırarak kırışıklıkların azalması için yüz kaslarını sistematik bir şekilde harekete geçiren özel bir yüz jimnastiği metodudur.

19- Geleneksel Hamam Kese-Köpük Masajı
Özel bir ipek kumaşla dairesel masaj hareketleriyle vücuttaki ölü derinin atılıp kan dolaşımının hızlandırılması ve toksin atılımını sağlar; bol köpüklü rahatlatıcı vücut masajıyla deriniz canlı, ipeksi bir görünüme kavuşur.

20-Selülit Bakımı
Selülit problemlerinde son teknolojiyi kullanarak yapılan, doğal ve etkili bir bakımdır.Vakum tekniğine dayanan bu uygulama, biyolojik drenaj sayesinde vücudun lenfatik dolaşımını aktive ederek sağlıklı bir şekilde selülitlerin azalmasını sağlar.
21- İnceltici Vücut Bakımı
Deniz bazlı krem, losyon , serumlar ve vücut maskeleri kullanılarak masaj eşliğinde elastikiyetini kaybetmiş vücutlara nem vererek sıkılaştırma işlemi. İşlem sonucunda vücut gerekli mineralleri alarak biçim kazanır.

Telefon:
0242 7152500
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>