>

GÜZELLİK

Kokunuz Sizi Anlatıyor…

Parfümünüzü kişiliğinize ve teninize göre seçin. İşte püf noktaları...
 
   
 
 
     

Yürürken ardınızda bırakacağınız koku, aslında sizin kişiliğinizi ele veriyor. Eğlenceli, trendy, seksi, sportif veya romantik… Yaz ve kış, gece ve gündüz farklılık gösteren kokular, birçok markanın çeşitli alternatif yelpazesiyle bizlerin beğenisine sunuluyor. Artık parfümünüzü kişiliğinize ve teninize göre seçin.

Tom Robbins kitabında “Geçmişle ilgili en güçlü bağımız, geleceğe olan yolculuğumuzda koku, en sadık yol arkadaşımızdır ve ebediyetin simgesi olabilir” diyor. Gerçekten de öyle değil midir? Geçmişimizi ya da sevdiğimiz bir kişiyi bambaşka bir yerde bambaşka kişilerle birlikteyken bile anımsayabiliyoruz. Güzel kokma isteği ise elbette hepimizde var olan bir duygu. Parfüm seçeneğimiz ve gece ile gündüz kullandığımız parfümlerin farklılıkları aslında bir nevi kişiliğimizin göstergesi. Baharatlı, çiçekli ya da fresh kokuların hepsi kişilik özelliklerimizi ortaya koyuyor.

PARFÜMÜ SEÇERKEN

Parfüm seçimi yaparken hangi mevsimde kullanacağınızı göz ardı etmeyin. Aynı anda en fazla iç koku deneyin çünkü burnunuz farkı algılama kapasitesini kaybedecektir. Parfümünüzü seçerken seçiminizi şişeden koklayarak yapmayın. Bileğinizin içine küçük bir miktar parfümü sürdükten ve bir süre bekledikten sonra gerçek kokusu ortaya çıkar. Her kişinin vücut kimyası farklı olduğundan başkasında çok hoşunuza giden bir koku sizde o kadar da güzel durmayabilir. Koku duyunuz günün ilerleyen saatlerinde keskinleştiğinden parfüm almak için akşamüstü saatlerini tercih edin.

PARFÜMÜ KULLANIRKEN

Parfümü vücudunuza sürmeden önce vücudunuzun başka kokulardan arınmasını sağlayın. Temiz bir vücuda sürdüğünüz parfümün kokusunu daha yoğun hissedebilirsiniz. Parfümünüzün daha da kalıcı olmasını istiyorsanız banyodan sonra vücudunuza uygulamanız daha kalıcı ve daha güzel kokmasını sağlayacaktır. Bunun yanında bir de banyo esnasında parfümünüzün vücut jeli ve kremi gibi yan ürünlerini de kullandığınızda daha da kalıcı bir koku elde edeceksiniz. Ayrıca cildinizin tipi de parfümün kalıcılığıyla doğru orantılıdır. Cildiniz kuru ise sıcak günlerde hafif parfümler kullanmalısınız. Parfümün kokusu sıcak ve nemde kuvvetlenir. Baskın ve egzotik kokuları sonbahar ve kış, çiçeksi, fresh ve hafif kokuları ise yaz aylarında kullanabilirsiniz. Parfümler kokularını yaymak için hareket ve sıcaklığa ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle parfüm sürmek açısından vücudun bazı bölgeleri daha ayrıcalıklıdır. Koltuk altları, göğüs araları, ense, kulak arkaları, dirsek ve diz içleri parfümü kullanabileceğiniz bölgelerdir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>