>

GÜZELLİK

Makyajda Doğru Bilinen Hatalar

Makyaj yaparken bu hataları sakın yapmayın!...
 
   
 
 
     

FARKLI TONLARDAKİ VÜCUT VE YÜZ RENKLERİ

Otobronzan kullanmak konusunda profesyonel olsanız bile, daha fazla yıkandığı ve peeling uygulandığı için yüzünüz vücudunuzun geri kalanına göre daha soluk bir renge sahip olacaktır. Bu da yüzünüz ve vücudunuz arasında ton farklılıklarına neden olacaktır.

Bunu deneyin: Oluşan bu farklılığı bronzlaştırıcı pudra kullanarak hafifletebilirsiniz. Pembe alt tonlara sahip bronzlaştırıcı pudralar portakal renkli görünümü engeller. Bu pudrayı alnınıza, burnunuza, elmacık kemiklerinize ve çene kemiğinizin hizasından boynunuza doğru uygulayın. Bu anahtar noktaları harmanlayarak tek renk bir görünüme sahip olabilirsiniz.

PARLAK BİR TEN

Ünlü yıldızlar sürekli bunaltıcı ısı veren ışıklarla uğraşmak zorundadırlar. Günlük hayatta ise aşırı sıcak restoranlar veya bir gece kulübünün terletici atmosferi görünümünüzü zedeleyebilir.

Bunu deneyin: Hazırlık aşamasında makyaj rutininize ekleyeceğiniz bir kaç kurtarıcı öneriyle terli cilt görünümünü yok edebilirsiniz. Kayganlığı önlemek için yüzünüze yağsız formüle sahip bir baz uygulayın. Ardından üzerine sabitleyici pudra sürün. Tazelenmek istediğiniz her an pudra uygulamak yerine yağ emici kağıtları tercih edebilirsiniz.

GÖZLERİNİZİ KÜÇÜK GÖSTEREN MAKYAJ

Dumanlı ve yoğun göz makyajı, gece dışarı çıkarken uygulanabilecek en ideal seçeneklerden biridir. Ancak çok koyu veya amatörce yapılan makyaj gözlerinizdeki beyaz rengin yok olmasına ve daha küçük görünmelerine sebep olabilir.

Bunu deneyin : Dumanlı göz etkisini yapabilecek tek renk siyah değil. Özellikle simli gri farlar aynı etkiyi yapabilir. Üst ve alt kirpiklerinize ince bir tabaka halinde siyah kalem çekin. Ardından göz kapaklarınıza gri göz farı uygulayın. Eyeliner fırçası yardımıyla siyah kalemin üzerinden geçerek daha aydınlık bir etki yaratabilirsiniz. Keskin hatları yok etmek için rengi olabildiğince dağıtın. Simli beyaz bir göz farını gözlerinizin iç kısımlarına uygulayarak iyice ortaya çıkmalarını sağlayabilirsiniz.

GÖZ ETRAFINDAKİ HALKALAR

Uyku akan gözlerden daha kötü ne olabilir? Bu görünümü gidermeye çalışırken kullanılan çok açık renkli ve beyaza yakın göz altı kapatıcı daha kötü sonuçlara neden olabilir.

Bunu deneyin: Gözaltı kapatıcınızın fodöteninizden veya ten renginizden bir ton daha açık bir renge sahip olması gerekiyor. Uygun kapatıcıyı tek bir parmağınızla göz altınıza yedirin. Üzerine ince bir kat fondöten uygulayarak cildinizin tamamının aynı renge sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Son olarak sabitleyici bir pudra kullanmayı unutmayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>