>

GÜZELLİK

Melis İlkkılıç’tan Gelin Makyajı Trendleri ve Yaz Sezonunun Vazgeçilmezleri

Popüler isimlere yaptığı makyajlarla beğeni toplayan Makyaj Artisti, 2018 yaz sezonu trendlerini ve gelin makyajı tüyolarını paylaştı.
 
   
 
 
     

2018 yaz sezonu makyaj trendleri ve gelin makyajlarıyla ilgili önerilerini paylaşan AVON Makyaj Artisti Melis İlkkılıç’a göre, aydınlık ve parlak cilt görünümü etkisini sürdürürken, yaz gelinleri doğal güzelliğiyle dikkat çekecek.

Son dönemin yeni ve yükselen trendi olan “strobing makyajı”nın, yani aydınlık ve parlak cilt görünümünün bu yaza damgasını vuracağını belirten İlkkılıç, yeni bir eğilim olarak da blok renklerin kullanımının arttığını söylüyor. Bu trend doğrultusunda gözlerde ve dudaklarda tek bir renge ait ton kullanımını bu sezon çok sık göreceğiz. Özellikle gözlerde maviden turuncuya hatta kırmızıya kadar iddialı renklerde, mat ya da ışıltılı, metalik ya da kadifemsi olarak farklı bitişlerde bu trendin karşımıza çıkacağını söylüyor İlkkılıç.

Yaz gelinleri doğallığıyla büyüleyecek

Yaz sezonunun aydınlık makyaj trendi gelinlerde de etkili. Bu parlak ve aydınlık görünüm gelin makyajında kendini doğallığıyla gösteriyor. Gelin makyajında tenin olabildiğince doğal, parlak ve saten görünümlü; sanki gelinin kendi cildi gibi görünmesine özen gösteren İlkkılıç, bu yazın gelinleri için önerilerini şöyle sıralıyor: “Yanaklarda pembe, şeftali ve somon renkleriyle taze bir görünüm her zaman favorim. Kirpiklerde bolca siyah maskara kullanıyorum. Eyeliner bu sezon da var ancak daha minimal şekilde kendini gösteriyor. Dudaklar nemli... Yanaklarla paralel olarak somon ve şeftali tonlarıyla tamamlanıyor. Gözler de hafif gölgeli ama kaşlara kadar çıkmıyor. Doğal görünüm için gölgeleri kirpik diplerinde bırakıyoruz. Etkisi artırılmış bir görünüm için gözlerde parlak bronzlar ve sedefli kahveler de bu sezon gelin makyajında çok moda.”
Avon Makyaj Artisti Melis İlkkılıç, 2018 yaz gelinleri için makyaj tüyolarını Avon Stüdyo’da tüm detaylarıyla anlatıyor. İlkkılıç’ın gelin makyajını güzellik ve makyaj influencer’ı Münhan Çınar’la birlikte uygulamalı olarak gösterdiği videoyu Avon Türkiye

Youtube kanalından izlemek mümkün. https://www.youtube.com/watch?v=MA2WoJB8Gaw


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>