>

GÜZELLİK

Mucizevi Maskeler

Bu maskeler ile kusursuz bir güzelliğe en ekonomik yoldan kavuşabilirsiniz…
 
   
 
 
     

BAL VE YUMURTA MASKESİ

Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler; 3 yemek kaşığı bal, 1 yumurta akı ve bir miktar buğday unu.

Hazırlanışı

Yumurta akım kar gibi olana dek çırpın ve içi¬ne balı ekleyin. Eğer elde ettiğiniz karışım fazla akışkansa biraz ısıtın. Daha sonra bu karışıma yoğun bir püre kıva¬mı oluşana dek un ekleyin. En iyisi maskeyi yüzünüze bir fırça yardımıyla sürmek. Etkisini göstermesi için 30 dakika bekleyin. Daha sonra ılık suyla durulayın.


SİYAH NOKTALARA BAL

3 kaşık bala 2 kaşık yoğurt ve yulaf unu

Hazırlanışı

Malzemeleri birbiriyle karıştırın. Elde ettiği¬niz karışım yüzünüzde peeling görevi görecektir. Üstelik bu maskenin ciltteki tahrişleri önleyici bir etkisi de bulu¬nuyor.


SAÇLAR İÇİN MAYONEZ-AVOKADO KÜRÜ

Biraz yağlı bir karışım elde edecek¬siniz. Mayonez ve avokadodan elde edeceğiniz saç kürü için ya¬rım kase mayonez ve yarım kase ezilmiş avokado meyvesine ih¬tiyacınız var.

Hazırlanışı


Elinizdeki malzemeleri iyice karıştırın. Daha sonra sıcak suyla ıslattığınız saçlarınıza ve saç derinize mayonez avokado karışımını iyice yedirin. Saçlarınıza bir duş başlığı takarak 20 dakika etki etmesini bekleyin. Ar¬dından saçlarınızı her zaman yaptığınız gibi şampuanla¬yım Eğer yağlı saçlara sahipseniz karışıma 1 -2 çay kaşığı limon suyu ekleyebilirsiniz. Saçlarınız kuru ise 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>