>

GÜZELLİK

Mutlu Ayaklar

Hayat boyu bizi taşıyan ayaklarımız biraz saygıyı ve bakımı haketmiyorlar mı sizce?
 
   
 
 
     

TIRNAKLARINIZI DÜZGÜN KESİN

Ayak tırnaklarının kenarlarını tamamen kesmeyin. Köşeleri kesmeyin çünkü batık ve enfeksiyon yapabilir. O yüzden tırnak makasınız biraz daha büyük olsun ki, dümdüz kesebilesiniz.

TIRNAK ETLERİ

Bakımlı görünmek istiyorsanız tırnağı çevreleyen dokuyu yumuşatmalısınız. Ayrıca tırnak etlerinin yumuşaması, fazla uzayanların gitmesi ve fazla dokunun giderilmesi için yumuşatıcı kremler vs kullanmalısınız. Böylece tırnaklarınız orantılı ve çekici bir görünüm kazanacaktır.

BAMBU ÇUBUKLAR

Tırnak yapısını bozmamak ve girintili çıkıntılı bir görünüm yaratmamak için pamuk sarılı manikür çubuğu kullanmalısınız. Bununla tırnak etlerini geriye doğru itebilirsiniz.

TIRNAK BEYAZLATICI VE OJE KURUTUCU

Tırnaklarınız sarardıysa bütün ayak bakımını tamamladıktan sonra tırnaklarına beyazlatıcı sürebilirsiniz.

PARMAK ARASI TERLİKLER GÜÇ GEREKTİRİR!

Ayakkabı dolabında en masum duran ayakkabılar tabanların için en tehlikeli olanlar olabilir. Kadınlar parmak arası terliklerin ayaklarını dinlendirdiğini zanneder ama aslında o sırada ayakları terlikleri tutmak için ekstra güç harcar. Belli bir süre sonra incik kemiğinde akıntı veya taban faysa iltihabı oluşabilir. Bu yüzden ayağınıza oturan, destekli terlikler giymelisiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>