>

GÜZELLİK

Ne kadar bakıma ihtiyacınız var?

İşte 18’den 40 yaşına kadar uygulayabileceğiniz kişisel bakım önerileri... Ayrıntılar için tıklayın!
 
   
 
 
     
Nivea.com.tr internet sitesinde yayınlanan 18'den 40 yaşına kadar uygulayabileceğiniz kişisel bakım önerileri:

18 YAŞ- HAYAT YENİ BAŞLIYOR

18! Nihayet bir yetişkin oldunuz ve vücudunuz her şeyiyle formda. Bağışıklık sisteminiz güçlü, selülit ve kırışıklar çok uzakta, cildiniz elastik ve yeteri kadar nemli. Ama bazen yüzünüz ergenlik çağının başlarındaki gibi sivilceleniyor ya da yağlanıyor. Ne yazık ki cilt problemleri ergenlik çağıyla bitmiyor Akne ya da yağlı cilt şikayeti olan kadınların %80’i 18 ya da 20 yaşın üstünde. Cilt problemlerinin nedeni genellikle hormon bozukluğu ya da stress. Ama siyah nokta gibi hafif cilt problemlerinden kendi başınıza da kurtulabilirsiniz. NIVEA Visage’ın Canlandırıcı Temizleme Maskesi doğal bir cilt görünümü için idealdir. İçeriğindeki mineraller ve E vitamini bir kaç dakikada cildi fazla yağdan ve kirden arındırır. Kao Biore temizleme bantlarıyla da cilt gözeneklere kadar temizlenir. T bölgenize bir temizleme bandı yapıştırın ve 15 dakika sonra siyah noktalardan kurtulun. Düzenli cilt bakımı 18 yaşındaki gençler için bir zorunluluktur. Önerimiz cilde mat bir görünüm veren hafif bir losyon ve onu tamamlayacak bir nemlendirici. Örneğin NIVEA Visage’ın Sıvı Nemlendiricisi.

25 YAŞINDA YENİDEN CANLANMA

25 yaşında cilt pürüzsüz ve diri, yani en mükemmel aşamasındadır. Hormonlar düzgün çalışır, fakat yağ bezlerinin çalışması azalmıştır. Çevresel faktörlerin cildinize etkisi artmaya başlamıştır. Peki şimdi ne yapacaksınız? Koruma ve nemlendirme cilt bakımınızın ana hatlarını oluşturmalı. Devamlı sıkı ve sağlıklı kalan bir cilt içinse en önemlisi yeterli uyku. Vücut uyku sırasında büyüme hormonu salgılayarak kendini yeniler. Hücreler gün içindekinden 8 kat daha fazla ayrılır. Ama tüm bunlar en az 8 saatlik bir uykuda olur. Sabah cidinizi NIVEA Visage’ın All Day Aqua nemlendirici bakım kremiyle uyandırın. İçerdiği mineraller ve aquasphere sayesinde cildi 24 saat boyunca nemlendirir. UVA/B filtreleri de erken yaşlanmayı önler. Gün içindeki stress cildinize yansır. Eğer cildinize haftada bir rahatlatıcı bir maske uygularsanız bu sorunu da çözmüş olursunuz. NIVEA Visage’ ın Tazeleyici Nem Maskesi içerdiği deniz mineralleriyle cildinizi gençleştirir ve nem eksiğini kapatır.

30 YAŞINDA TAM MUTLULUK

Kadınlar 30 yaşında 25 yaşında olduklarından iki kat daha mutludurlar. Ancak ne yazık ki cilt bu yaşlarda incelir, hormonlar azalır, dokular gevşer. Vücut hacmi her yıl 2 cm artar. Basenler ve kalçalar genişler. Göz çevresindeki ilk kırışıklar belirmeye başlar. Tüm bunlar aslında göründüğü kadar kötü değil çünkü bu problemlerin çoğunu güzellik ürünleriyle çözebilirsiniz. Alpha flavon, E ve C vitamini içeren NIVEA Visage Alpha Flavon cilde zarar veren serbest radikalleri dengeler ve erken yaşlanmayı önler. NIVEA Visage’ın Göz Çevresi Bakım kremiyle göz altındaki çizgiler ve torbalar belirgin miktarda azalır. NIVEA Body Sıkılaştırıcı Vücut Losyonu Q10 Plus sayesinde de vücudun gevşemesi ve selülit oluşumu engellenir. Cildinizin dışıyla ilgilenirken içinizi de ihmal etmeyin. Süt, peynir ve yoğurtta bulunan bir bakteri yağların eritilmesini kolaylaştırır ve bağırsakların sağlığını korur. Bunun da cilde olumlu bir etkisi vardır.

40 VE SONRASI

40’lı yaşların başından itibaren cilt gittikçe kurumaya başlar çünkü yağ bezlerinin çalışması durur. Hücre bölünmeleri yavaşlar. Dolaşım ve oksijen birikimi azalır. Saçlar incelir ve gri teller gözükmeye başlar. Telaşlanmayın! Doğru güzellik ürünleri ve bakımla kırışıklık ve bu gibi yaşlılık belirtilerinden kurtulabilirsiniz. Cildin kendi koenzimleri Q10 ve R, vitamin C ve E içeren NIVEA Visage Q10 Plus Kırışıklara karşı göz çevresi bakım kremi torbalar ve kırışıklıklar için idealdir. NIVEA Visage Nemlendirici Temizleme Sütü cildinizi temizler ve kadife gibi yumuşacık yapar. Su kullanmayı tercih edenlerse Suyla Durulanan Yüz Temizleme Kremi ile ciltlerini etkili bir biçimde temizleyebilirler. Cildinizi yumuşatmanın ve vücudunuzu sıkılaştırmanın bir başka yolu da beslenmenize dikkat etmektir. E vitamini kırışıkları ve yaşlılık lekelerini önler, içindeki silikon sayesinde muz dokuları sıkılaştırır, soyadaki magnezyum da yağ yakımını hızlandırır.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>