>

GÜZELLİK

Ojeler Sağlığınıza Zarar Veriyor

Mikroplar, hastalıklar özellikle en kolay tırnaklardan kana karışır..
 
   
 
 
     

10 yaşındaki kızlardan 50 yaşındaki kadınlara kadar herkesin güzel boyanmış tırnaklara bayıldığını biliyoruz. Ancak gerçekte tırnakları boyamak onları renkli toksinlerle kaplamak gibidir. Mikroplar, hastalıklar özellikle en kolay tırnaklardan kana karışır...

Oje, mevcut kozmetikler içinde en çok toksin içerendir. Formaldehid, fitalat (bunlar renk çözücüleridir ama sinirler ve endokrin sistemi için zararlıdır), aseton ve toluen, (rengi sıvı şekilde tutarlar, ama çabucak buharlaşıp havayı toksinle doldururlar ve solunum sisteminizi riske atarlar) ve benzofenonlar (bunlar karsinojen olarak da bilinir ve östrojen gibi etkileri vardır) içerir. Ojeyi havasız bir odada sürerseniz, sorun yoktur; ancak ojenizi, bazı gençlerin yaptığı gibi, haftada birkaç kez değiştirmemelisiniz.

Ayrıca, ayda iki kereden fazla oje çıkarıcı kullanmayın. Bunun yerine, ojenize rötuş yapın. Bunu duyunca gözlerinizi devireceğinizi biliyoruz; ama aseton gözlerinize, sinirlerinize ve ciğerlerinize öylesine zarar verir ki aseton kullanımı sırasında ciğerlerinizle beyninizi korumak iyi bir fikirdir.

Oje çıkarıcıya ihtiyacınız olduğunda, tırnakları kurutan aseton kullananlardan kaçının. Yıpranmaları ve sıyrıkları tırnak yapıştırıcısı yada şeffaf ojeyle onarın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>