>

GÜZELLİK

Pantene’den Işıltılı Bir Yılbaşı Konsepti: Romantik Dalgalar

Yılbaşında ne giyeceğinize karar verdiyseniz sıra saçlarınızda!
 
   
 
 
     

Bu özel gecede her kadın en güzel aksesuarı olan saçlarıyla göz kamaştırmak ister. Yılbaşı için en pratik saç önerileri için 60’lı yıllardan esinlenerek Bergüzar Korel’in saçlarında harikalar yaratan ünlü saç tasarımcısı İbrahim Zengin’e kulak vermeye ne dersiniz?

Pantene’in marka yüzü Bergüzar Korel saçlarına bakım ve ışıltı katmak için saçlarını ünlü saç tasarımcısı İbrahim Zengin’e emanet etti. Korel’in saçlarına Pantene Pro-V Doğal Sentez Yağ Terapisi Serisi’ndeki ürünlerle adım adım ışıltı katıldı ve yılbaşına özel romantik dalgalar yaratılarak doğal bir görünüm oluşturuldu.

“Bergüzar Korel ile bu çalışmamızda 60’lar döneminin dokunuşlarını günümüzün modern dalgalarıyla birleştirdik” diyen İbrahim Zengin, Bergüzar Korel’in saçlarında yarattığı romantik dalgaları sizin için anlatıyor:

1. Adım: Öncelikle saçınızı Pantene Doğal Sentez Yağ Terapisi Şampuanı ile arındırın ve Pantene Doğal Sentez Saç Bakım Kremi ile nemlendirin. Ardından Pantene Doğal Sentez 2 Dakikada Etkili Onarıcı Yağ Terapisi Maskesi’ni uygulayın, saçınızda birkaç dakika beklettikten sonra iyice durulayın. Bu maskeyi haftada 2 kere yapmanız yeterli. Şekillendirmeye geçmeden son adım durulama gerektirmeyen Pantene Argan Yağlı Elixir’i saçınıza uygulayın. Böylece nemi saçınıza hapsederek kuru saç uçlarını pürüzsüzleştirmiş olacaksınız.

2. Adım: Bakımı yapılan saçlarınız artık şekillendirilmeye hazır! Hacim veren bir saç köpüğünü, geniş dişli bir tarak yardımı ile saçlarınıza kökten uçlara kadar eşit bir şekilde yayın. Ardından saçınızın volümünü artırmak için tersten kurutun. Orta kalınlıkta bir maşa ile saçın ön kısımları hariç tüm bölgelerini sarın ve soğuması için 15 dakika sarılı tutun. Soğuyan saçlarınızı açıp doğal dalgalar oluşturacak şekilde yumuşak bir fırça ile fırçalayın.3. Adım: Saçınızın üst kısmını düzleştirmek için bir fırça kullanın. Bunu yaparken saçın kabarmış kısımlarını taramamaya dikkat edin, saçların yüksekliği ve hacmini koruyun. 60'lar dokunuşlarını hissetmek üzere, yüz seklinize göre tepe bölgesinde hacim yaratmak için krepe yardımı ile belirleyeceğimiz yükseklik saçınızın ana karakterini oluşturacaktır.

4. Adım: Saçınızın üst kısmından orta kalınlıkta bir tutam alarak başınızın arkasında toplayın. Tel tokaların yardımıyla saçınızın tepe kısmının maksimum yükseklikte durmasını sağlayın.

Ve işte Bergüzar Korel gibi sağlıklı görünen, ışıltılı saçlarla karşı karşıyasınız! 60’ların dokunuşlarını saçlarınızda hissettiyseniz kıyafet seçiminizle de bu görünümü destekleyebilirsiniz.

Pantene Pro-V Doğal Sentez Yağ Terapisi Şampuan’ın tavsiye edilen satış fiyatı 7.49 TL
Pantene Pro-V Doğal Sentez Yağ Terapisi Saç Bakım Kremi’nin tavsiye edilen satış fiyatı 7.49 TL
Pantene Pro-V Doğal Sentez 2 Dakikada Etkili Onarıcı Yağ Terapisi Maskesi’nin tavsiye edilen satış fiyatı 13.90 TL
Pantene Pro-V Doğal Sentez Argan Yağı Elixir’in tavsiye edilen satış fiyatı 13.90 TL


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>