>

GÜZELLİK

Renksiz dudaklar, bol boyalı gözler...

Hanım hanımcık makyaj trendi, bu yıl yerini erkeksi bir güzelliğe bırakıyor. Yüze sert bir ifade verilirken, gözlerde ise siyah hakim.
 
   
 
 
     
Ünlü makyözler 2005-2006 sonbahar-kış sezonunun makyaj trendlerini, podyumlardan yansıyan moda akımlarıyla birlikte 4 tema üzerinden anlatıyor.

Şehir kadını moda akımında, renksiz dudak, bu sezonun vazgeçilmez özelliği. Dudaklara ya sedefli ve buzlu uçuk pembeler, ya da doğal kırmızılar sürülüyor ve dudaklarda hiçbir şey yokmuş gibi bir görünüm elde ediliyor. Rujun üzerine parlatıcı sürülebilir. Siyah takma kirpiklerle, renksiz dudaklar kusursuz bir ciltle bütünleşiyor.

BEYAZ KALEM ALMAYI UNUTMAYIN

'Nostaljik Paris' sezonun en kadınsı tarzı. Kişinin doğal renkleri öne çıkıyor. Burada solaryumlara, bronzlaştırıcı pudralara gerek yok. Yüze sağlıklı bir görünüm vermek için, doğal bir allık yetiyor. Elmacık kemiklerine mat pembe ve kızıl allıklar uygulanıyor. Ne gözler ne de dudaklarda koyu renkler kullanılmıyor. Bu sezonun en dikkat çekici trendlerinden biri de erkeksi kadınlar. Bu erkeksi detaylara daha kadınsı bir hava vermek için, makyajda diğer trendlere nazaran daha çok koyu renkler kullanılıyor. Vurgulu gözler sayesinde, bu sezon siyah eyeliner çok revaçta. Gözlerin altına ve üstüne ince, uzun siyah çizgiler çekiliyor. 60'ların büyüleyici gözlerini yeniden yaratmak için maskaraya ağırlık veriliyor. Daha fazla vurgu için ise gözlerin içine beyaz kalem çekiliyor.

ASKERİ TARZDA BELİRSİZ GÜZELLİK

Bu sezon modayı askerler etkisi altına almış durumda. Trendin makyaj stili ise belirsiz güzellik. Kadınlar sokağa 'makyajsız makyaj'la çıkacak. Tabii bu cansız bir yüz anlamına gelmiyor. Fondöten, toz pudrayla karıştırılıp, yüze sürülerek hafif ve kusursuz bir görünüm yaratılıyor. Koyu bronzluk ve parıltılı görünüm artık yok.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>