>

GÜZELLİK

Sonbaharda cildiniz...

Estetik uzmanları cildiniz için sonbaharda yapacaklarınızı şöyle sıralıyorlar...
 
   
 
 
     
Cildinizi temizleyin

Haftada en az 1 defa: Ölü hücreler, cilt üzerine birikerek, tene donuk, solgun görünüm verirler. Bu nedenle ilk yapılacak şey, cildi temizlemektir. Cilt temizliğinin en pratik yolu, yüzü suyla yıkamaktır. Gül suyu iyidir; gül suyu gözenekleri sıkıştırır. Hazır cilt temizliyiciler de, kullanılabilir. Bu ürünler cilde derinlemesine nüfuz ederek, gözenekleri sıkıştırır ve dolayısıyla cilde canlılık verir. Normal, kuru ve hassas ciltler için de temizleyiciler vardır. Bu ürünleri kullandıktan sonra yüzü bol suyla yıkamak gerekli; cilt canlılık ve pembelik kazanacaktır.

Makyajıızı temizleyin

Her akşam, mutlaka: Soğuk sonbahar günlerinde cilt için, besleyici ürünler kullanılmalıdır. Ancak, öncelikle makyajın çok iyi temizlenmesi gerekir. Makyaj temizleme sütüyle yapılan temizlik, idealdir. Pamuğa sütü damlatın ve hafifçe bastırarak yüzünüze sürün. Ardından da cildinize uygun tonikle yüzünüzü silin.

Nemlendirici maske

Işıltılı cilt, dinlenmiş cilttir. Kendinizi yorgun hissediyorsanız, cilt temizliği yeterli olmaz. Yalnızca cilt maskesi yüzünüzü dinlendirir, kızarıklıkları giderir. Nemlendirici maskeyi tercih edin. İçindeki aktif nemlendiriciler, hücrelerin yenilenmesini sağlar. Maskeden iyi sonuç almak için, maskeyi yüzünüzde 15-20 dakika süreyle tutun.

Hafif bir makyaj

Unutmayın ki, makyaj, iyi temizlenmiş ve dinlenmiş cilt üzerinde başarılı sonuç verir. Öncelikle, ne açık ne de koyu olan fondotönle işe başlayın. Ciltteki küçük kusurları örter. Yanaklarınıza da pembenin tonlarında allık sürün.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>