>

GÜZELLİK

Sivilcesiz Bir Yüz!

Aknesiz ve pürüzsüz bir ten için ille de ilaç tedavisi olmanız gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz…
 
   
 
 
     

Sivilcelerden arınmış parlayan bir cilt için yapmanız gerekenler;

• Sivilcilerin oluşumunu hormanal dengesizliklerin yanı sıra bir çok dış etken etkiler. Bunların başında yağlı beslenme geliyor… Sivilcilerden doğal yollardan korunmak için bol sıvı tüketerek sebze ve meyve tüketimine ağırlık verilmeli ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız.

• Aşırı kafein ve abur cuburlar da yine sivilce oluşumu arttıran yan etkilerdir. Vazgeçemeyeceğinizi düşünüyorsanız bu besinleri kararında tüketmeye özen göstermelisiniz.

• Sabah limonlu su veya ısırgan çayı için Çünkü mide hazmınızı kolaylaştırdığı gibi özellikle bağırsak temizliği için de faydalıdır.

• Her gün antioksidan besinler alın Çünkü antioksidanlar, hücre yaşlanmasını yavaşlatır, hücreyi korur. sebze ve meyvelerde antioksidan yoğundur. Ama bunlar da özellikle mevsimine göre alınmalı.

• Cildiniz canlı kalması için detoks etkisi yapan bu soğuk yeşil çayı içebilirsiniz.

• Kuru erikleri kaynatın ve süzün, yeşil çay ile birlikte karıştırın ve taze nane ile birlikte soğuk servis edin. Her gün yemeklerden bir saat sonra bir fincan tüketebilirsiniz.

Doğru beslenmenin sağlık açısından her yönden faydası olduğunu artık kabul etmeli ve güzelliğiniz için en baş faktörün doğru beslenme olduğunu unutmamalısınız.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>