>

GÜZELLİK

Siyah Noktalara Çözüm Maskeleri!

Siyah noktalar kadın ya da erkek çoğu kişinin kurtulamadığı bir şikayetidir… Bu sorunun ekonomik çözümü yine bitkilerde…
 
   
 
 
     

1. MASKE

1 çay kaşığı sıvı kastil sabununu (pek çok sağlıklı gıda satıcısı dükkanından temini mümkündür.) 1 damla çay ağacı veya kekik esansı yağı ile karıştırın.

Siyah noktalarınızın bulunduğu bölgeye tamamen sürün ve 15 dk bekledikten sonra ılık su ile temizleyin… Hafta 2 kere bu uygulamayı yapabilirsiniz.

2. MASKE

Bir tatlı kaşığı yoğurda 8-10 damla limon sıkıp, bu karışımı yüzünüze maske gibi sürün. (çok da ince sürmeyin), 1-2 saat kadar yüzünüzde beklettikten sonra yoğurt yüzünüzde kuruyor... Sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın.

Bu karışım, hem siyah noktalar için hem de lekeler için çok etkili ve tamamen doğal bir formül. Bir de maden suyunu buz kalıplarında dondurup, sabah akşam yüzünüze sürerseniz cildinizdeki canlılığı hemen fark edeceksiniz.

3. MASKE


1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1,5 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı bal

Bu malzemeleri karıştırıp dudak ve göz çevresi hariç yüze sürünüz. 45 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz.

SİYAH NOKTALARIN GİDERİLMESİ İÇİN DİĞER ÖNERİLER:


• Birer tutam kırlangıç otu, ayrık otu bir kaba konularak üzerine beş bardak su ilave edilerek kaynatılır ve bir gece dinlendirdikten sonra siyah noktaların üzerine sürülür.

• Birer tutam nane, yabani kekik yaprağı, ıhlamur bir kaba konulup yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra siyah noktaların üzerine sürülür.

• Bir adet çok olgun domates ezilir ve ince bir tülbentle süzülür. 1 tatlı kaşığı gliserin ve iki damla aselbent tentürü katılıp karıştırılarak şişeye doldurulup kullanılmak üzere saklanır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>