>

GÜZELLİK

Sonbaharda Cilt Bakımı

Yazın bronzlaşan ten ile cildimizdeki problemler pek dikkat çekici olmaz. Oysa Sonbahar da cildinize vermeniz gereken önemi arttırmanız gerekiyor.
 
   
 
 
     

CİLDİNİZİ TEMİZLEYİN

Haftada en az 1 defa cildinizi temizlemelisiniz. Ölü hücreler, cilt üzerine birikerek, tene donuk, solgun görünüm verirler. Bu nedenle ilk yapılacak şey, cildi temizlemektir. Cilt temizliğinin en pratik yolu, yüzü suyla yıkamaktır. Gül suyu gözenekleri sıkıştırır.

Hazır cilt temizleyiciler de kullanılabilir. Bu ürünler cilde derinlemesine nüfuz ederek gözenekleri sıkıştırır ve dolayısıyla cilde canlılık verir. Normal, kuru ve hassas ciltler için de temizleyiciler vardır. Bu ürünleri kullandıktan sonra yüzünüzü bol suyla yıkadığınızda cildiniz canlılık ve pembelik kazanacaktır.

Cilt temizliğinin en pratik yolu, yüzü yıkamaktır. Özellikle gül suyu iyidir, gül suyu gözenekleri sıkıştırır. Hazır cilt temizleyiciler de kullanılabilir. Bu ürünler cilde derinlemesine nüfuz ederek, gözenekleri sıkıştırır ve dolayısıyla cilde canlılık verir.

MAKYAJINIZI SİLİN

Her akşam, öncelikle makyajın çok iyi temizlenmesi gerekir. Makyaj temizleme sütüyle yapılan temizlik, idealdir. Pamuğa sütü damlatın ve hafifçe bastırarak yüzünüze sürün. Ardından da cildinize uygun bir tonikle yüzünüzü silin.

NEMLENDİRİCİ MASKE

Işıltılı cilt, dinlenmiş cilttir. Kendinizi yorgun hissediyorsanız, cilt temizliği yeterli olmaz. Yalnızca cilt maskesi yüzünüzü dinlendirir, kızarıklıkları giderir. Nemlendirici maskeyi tercih edin. İçindeki aktif nemlendiriciler, hücrelerin yenilenmesini sağlar. Maskeden iyi sonuç almak için, maskeyi yüzünüzde 15-20 dakika süreyle tutun.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>