>

GÜZELLİK

Sosyal Medya Filtreleri Güzellik Algısını Saç Ekimine Yönlendirdi!

Teknolojinin hayatımızın her anında olmasıyla birlikte telefonlarda geçirdiğimiz zaman süresi de her geçen gün artıyor.
 
   
 
 
     

Sosyal medyanın hayatımıza olan etkisi kaçınılmaz olurken, güzellik algımızı değiştiren filtreler ise estetik konusunda giderek memnuniyetsizliğimizi ortaya çıkarıyor. Estetik düzenlemeler ve saç üzerinde gözle görülür etkiye sahip olan filtreler, özellikle saç konusunda problemi olan kişileri saç ekim merkezlerine yönlendiriyor. Bu kapsamda filtrelerin güzellik algısını değiştirmesiyle birlikte estetik tedavilere olan ilginin de arttığının altını çizen Global Hair Medikal Direktörü Berkant Dural, ‘’ Saçı olmayan ancak filtre yardımı ile kendini istediği saç modeli ile gören kişiler de saç ekim merkezlerine yönlendi. Yalnızca kel kişiler için değil, cansız, ince telli saç yapısına sahip olan kişilerin de filtre yardımı ile gür ve güçlü saçlara sahip olarak kendilerini görmeleri birçok talebi de beraberinde getirdi’’ dedi.

Sosyal medya dolayısıyla kullandığımız filtreler güzellik alışkanlıklarımızı da değiştirdi. City University of London tarafından yapılan 175 genç kadın ile yürütülen bir araştırma da; 175 kadının yüzde 90’ının fotoğraf paylaşmadan önce filtreleme yaptığını ortaya koydu. Pandemi sürecinin artmasıyla sosyal medya kullanımının da hayatımızın her anında yer alması, toplantıların uzaktan görüntülü şekilde uygulanması ve görüşmelerde kamera karşısında kişilerin filtre kullanması insanları motive etmenin yanı sıra kişilerin kendiriyle ilgilenme sürelerini de artırdı. Bu kapsamda ‘’İnsan alışkanlıklarının, görüntülü kamera ya da fotoğraf çekimlerinde kullanılan filtreler dolayısıyla değiştiğini belirten Global Hair Medikal Direktörü Berkant Dural, ‘’Sosyal medyanın hayatımızın her anında olması saç problemlerini gün yüzüne çıkararak, her geçen gün artan talebin ikiye katlanmasına da vesile oldu’’ dedi.

‘’Estetik değişimler çağında yaşıyoruz’’

İş, sosyal hayat, iletişim süreçlerimiz neredeyse tüm düzenimiz ve işleyişimiz kameralar karşısında devam ediyor. Bu kapsamda günlük hayatımızın dijital dünyaya adapte olmasıyla filtrelerin hayatımızın vazgeçilmez parçası olması özellikle saç sorunu yaşayan kişileri harekete geçiriyor. Bu kapsamda Berkant Dural, ’’Teknolojinin hayatımızın her anında olmasıyla kişilerin kendini sanal ortamdan görmek istedikleri biçimde görmelerine imkan tanıdı. Görüntülü toplantılarda ya da fotoğraf çekiminde sıklıkla kullanılan filtreler kişileri saç ekimi, cilt bakımı ve estetik müdahalelere ilginin artmasını sağladı. Böylelikle saçı ile ilgili bir problemi olan kişiler de saç ekimi, saç vitamini gibi bakım sağlayıcı tedavi yöntemlerine yöneldi’’ diye belirtti.

‘’Talep her geçen gün artıyor’’


Pandemi süreciyle birlikte saç ve sakal ekimine ilginin daha da arttığını belirten Berkant Dural, ‘’Pandemi sürecinde insanların ayna ile daha çok vakit geçirmeleri talebi artırırken, stres, düzensiz beslenme, çeşitli hastalıklar da saç sağlığının bozulmasına neden oldu. Hal böyle olunca saç- sakal ekimi, çeşitli saç vitamini uygulamalarına da talep arttı. Türkiye’ de saç ekim işlemine büyük talep var, önümüzde ki senelerde bu talebin çok daha fazla artacağını da öngörüyoruz’’ dedi.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>