>

GÜZELLİK

Sütun Gibi...

Bakım programları ve egzersizler dışında, birkaç küçük püf noktasıyla da kusursuz bacaklara sahip olabilirsiniz.
 
   
 
 
     

BACAK BACAK ÜSTÜNE ATMAYIN

Bacak bacak üstüne atmanın göze her ne kadar hoş görünse de sağlık açısından pek yararlı olduğunu söylemek zor. Çünkü bu "estetik" hareket kan dolaşımını düzensizleştiriyor ve metabolizmanın yavaşlamasına neden oluyor. Özellikle masa başında çalışıyorsanız, bacak bacak üstüne atmak yerine, bacaklarınızı mümkün olduğunca uzatın ve gerin.

KEPEK EKMEĞİ, SEBZE VE PATATES...

Her öğünde karbonhidrat bakımından zengin tahıl ürünleri, ekmek, makarna, pilav ve meyve gibi gıdaları tüketin. Bu gıdalar sindirim sistemini düzene sokarak metabolizmanızı harekete geçirecektir.

ASLA SİGARA İÇMEYİN

Sigaranın en büyük sağlık düşmanı olduğu hiç kuşkusuz ki bilinen bir gerçek. Sigara birçok sağlık sorununun yanında cildin havasız kalmasına neden oluyor ve gözeneklerin de tıkanmasına yol açıyor. Sağlıklı bir yaşam için asla sigara içmeyin.

PEDAL ÇEVİRİN

Yapacağınız egzersizler kan dolaşımını hızlandırarak, bacak kaslarını besler. Özellikle aerobik ya da step egzersizleriyle ya da bisiklet kullanarak bacak kaslarınızı şekillendirebilirsiniz.

POPO KASLARINIZI GERİN

Masa başında otururken de egzersiz yapabilirsiniz. Oturduğunuz yerde popo kaslarınızı gerin ve bırakın. Bu hareketi her gün 10 kez tekrarlayarak kalça ve bacaklarınızın şekillenmesini sağlayabilirsiniz.

TENİS TOPU DEYİP GEÇMEYİN

Bacaklarınızın iç kısımlarını sıkılaştırmak için dizlerinizin arasına bir tenis topu koyup, onu patlatacakmış gibi sıkın. Kaslarınızın çalıştığını hissedeceksiniz.

SIKI BİR GÖRÜNÜM İÇİN BUZ TERAPİSİ


Dondurucuda 10 dakika beklettiğiniz kalın naylon çorapları giyerek bacaklarınıza buz terapisi uygulayabilirsiniz. Böylece bacaklarınızın eskisinden daha sıkı ve canlı bir görünüme kavuştuklarını göreceksiniz.

BANYO ISISINA DİKKAT EDİN

Banyo yaptığınız suyun sıcaklığını kontrol altına alın. Çünkü çok sıcak su özellikle bacak ve kalçalardaki ince damarların ortaya çıkmasına yol açar.

BACAKLARINIZI YUKARI KALDIRIN

Uygun bir yere uzanın, bacaklarınız kalbin seviyesinde olsun. Örneğin,ayağınızın altına yastık KOYABİLİRSİNİZ. BACAKLARINIZI SIRAYLA HAVAYA KALDIRIN, ELLERİNİZ İLE EKSENLER ÇİZEREK MASAJ YAPIN.

ZIPLAYIN

Tüm gün vücudumuzun yükünü çeken bacaklarınız için yapacağınız egzersizlerin yanında en etkili yöntemlerden biri de trambolin ile zıplamak. Daha çok spor salonlarında bulunan trambolin ile 10 dakika yapacağınız zıplama hareketi bacak kaslarınızı açacak ve güçlendirecektir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>