>

GÜZELLİK

Tabiat Ananın mucizeleri

Hafta da 2 defa yapılacak canlandırıcı maskeler bir süre sonra yüzünüzün alıcı bir parlaklığa sahip olmasına neden oluyor. İşte doğal maskeler...
 
   
 
 
     
Özellikle sultanlar, prensesler, kraliçeler neredeyse güzelliklerini bu doğal maskelere borçlular. Bugünlerde; doğal maskeler kadınlar arasında “moda” halini aldı. Bunun sebebi de daha sağlıklı olduğuna inanılmasıdır. TV programları ne zaman bu konuyu işleseler reytingler tavana fırlıyor. Nereye baksak güzellik önerileri dikkatimizi çekiyor. Peki biz bu maskeleri uygularken nelere dikkat etmeliyiz? Doğal maskeler gerçekten düzenli uygulandığı sürece işe yarıyor. Birçok maske 2 gün ila 15 gün arasında saklama koşullarına uyulduğu sürecekullanılabiliyor. Bu sayede tekrar tekrar maske yapmaya gerek kalmıyor. Örneğin; Hafta da 2 defa yapılacak canlandırıcı maskeler bir süre sonra yüzünüzün alıcı bir parlaklığa sahip olmasına neden oluyor.

Dikkat edilmesi gereken en önemli kurallardan birisi de cilt yapısına uygun maskeleri bilmek. Özellikle hassas ciltler bu konuda çok daha dikkatli davranmalıdır aksi takdirde yüzde alerji ve sivilce oluşuma yol açabiliyor. Ayrıca genç ciltlerde yaşlı ciltlere uygun maskeleri kesinlikle uygulamamalıdır. Bu da cildin çabuk yaşlanmasına sebep olabilir.

İşte her cilt için kolayca uygulanabilecek “doğal maskeler”:

Canlandırıcı maske

Bir tatlı kaşığı pirinç
Bir yemek kaşığı bal
1 çay kaşığı zeytinyağı

Pirinçler haşlandıktan sonra balla karıştırılıp yüze uygulanır yarım saat bekletilip ılık suyla temizlenir.

NOT: Yağlı ciltler zeytinyağını kullanmamalıdır.

Arındırıcı maske

Ayva çekirdeği
Su

Ayvanın çekirdekleri çıkartır. Çekirdekler bir bardak suda bir hafta ılık ortamda bekletilir. Su Jel kıvamına gelince her gün düzenli olarak yüze pamuk yardımıyla uygulanarak cilt temizlenir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>