>

GÜZELLİK

Taptaze Bir Cilt İçin Yepyeni Bir Yöntem: DermaCell

Angelina Jolie gibi dünyaca ünlü Hollywood starlarının gençlik sırrı Transmed ile Türkiye’de…
 
   
 
 
     

Gün içinde yüzümüze sürdüğümüz kremlerin önemli bir kısmı hava koşulları, sürtünme gibi nedenlerle cildimize tam olarak nüfuz edemezler. Çok sevdiğimiz kremlerimizin cildimiz tarafından tam emilmesini ve işlevini yerine getirmesini ne kadar çok isteriz. Bunu %100 sağlayan bir uygulama var, hem de aynı zamanda kırışıkları gideriyor, cildi sıkılaştırıyor, hücre oluşumu sağlayarak cildi yeniliyor ve lekeleri gideriyor desek?

İşte bu mucize ürünün adı DermaCell.

DermaCell, cilt üzerinde silindir başlı özel bir medikal cihaz yardımıyla binlerce mikro kanal açar. Kullandığınız bakım ürünleri bunlar vasıtasıyla bir sünger gibi deri altına emilir. İşlem sonucunda vücudun yara iyileşme mekanizması harekete geçer yani yeni damarlanma ve kolajen oluşumu sağlanır. Bunlar da cildin sıkılaşmasıyla anti-aging etkisi yaratır ve pigmentleri düzenleyerek cildi komple yeniler. Transmed Saç&Estetik Cerrahi Kliniği DermaCell uygulamasını 3 farklı şekilde yapmaktadır.

Ev Uygulamaları olarak adlandırılan yöntemde; medikal olmayan ev kullanımına özel tasarlanmış DermaCell paketi ile haftada üç ila beş uygulama sonucunda gözenekleriniz daralacak, adet döneminizde ya da hormonal dengesizliklerin olduğu zamanlardaki cilt problemleriniz minimize edilecek ve epidermis yani cildinizin üst tabakasının kalınlığı ortalama %30 artacaktır.

Klinik Uygulama olarak belirtilen yöntemde ise; ‘kuru’ olmayacak şekilde yani uygulama sonrasında ek ürünlerin cilt üzerine yedirilmesiyle yapıldığında şaşırtıcı sonuçlar elde edilir. 2003 yılında aşılar ve insülinin iğne kullanılmadan kana karıştırılması için geliştirilmiş olan bu teknikle cilt bakımı ürünleri anında epidermis altına nüfuz eder ve problemli hücreleri onarırlar.

P.R.P Destekli Uygulama olarak belirtilen yöntem; DermaCell’in P.R.P yani ‘Trombositten Zengin Plazma’ ile yapılmasıdır. Bu yöntem konu hakkında bilimsel makaleleri bulunan Profesör Dr. Joseph Greco’dan sonra ilk defa Transmed’de uygulanmaktadır.

Hastadan 40 cc yani herhangi bir kan testi yapıldığındaki kadar kan alınır. Bu kanın özel bir santrifüj aletinde elementlerine ayrıştırılmasıyla plateletten zengin plazma elde edilir. DermaCell ile oluşturulan mikro yaraların üzerine uygulanan P.R.P, açılan kanallar yoluyla hızla ten altına iner, burada başlamış olan yara iyileştirme döngüsüne autolog yani hastanın kendi bünyesinin salgıladığı büyüme faktörlerini bırakır ve kök hücrelerin tutunabilmeleri için bir platform görevi görür. Böylelikle DermaCell’in cilt yenileme, gözenek sıkılaştırma ve özellikle de anti-aging etkisi katlanarak artar.

DermaCell uygulamasında kullanılan her silindir başlıklı medikal cihaz hastaya özeldir. Bu önlemle birlikte sterilizasyondan dolayı oluşabilecek problemler ortadan kaldırılır. Açılan mikro kanallar enflamasyon riskini taşımayacak kadar küçüklerdir ve bu nedenle de işlem sırasında ya da sonrasında herhangi bir komplikasyonun oluşması görülmez. Uygulama sonrasında ortaya çıkan kızarıklık ya da bölgesel şişikler hastanın cilt yapısına göre 15 dakika ila bir gün içinde iz bırakmayacak şekilde kaybolurlar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>