>

GÜZELLİK

Uzun Kirpikler

Uzun ve seksi kirpiklere sahip olmak istiyorsanız bu haberimiz tam size göre...
 
   
 
 
     

İfadeyi ve bakışlarınızı belirginleştirmek için kirpiklerinizin söz dinliyor olması gerekir. Bunun içinse ihtiyacınız olan şey yeterice uzun, hacimli ve kıvrımlı kirpiklere sahip olmak...

Öncelikle kirpiklerinizi uzatmak için işe hint yağı kullanımı ile başlayabilirsiniz. Hint yağı kirpiklerinizi uzamasını yardımcı olur, kopma ve dökülmeleri önleyerek sağlıklı bir görünüm kazanmalarını sağlar. Aktardan kolayca temin edebileceğiniz Hint yağını bir pamuk yardımı ile kirpiklerinizin üzerine hafifçe sürün.

Cildiniz yağlı ise pamuğun üzerine bir iki damla su damlatarak hint yağını seyreltin. İşlemi yatmadan önce uygulayabilirseniz hint yağının kirpiklerinize iyice nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. Durulamaya gerek duyulmayan bu yöntemi bir hafta her gün tekrarlamak üzere uygulayın.

İkinci aşama ise kirpiklerinizin kıvrımlı olmasıdır. Bunun için rimel kullanımında yapmanız gereken ilk adım, üst kirpiklerde rimelin ilk katını kirpik diplerinden başlayarak uygulamaktır.

İlk katı uyguladıktan sonra ikinci kat için göz uçlarını hafifçe gerdirin ve aşağı bakar durumda rimeli sadece uçlara gelecek şekilde uygulayın.

Alt kirpiklerinizin sihirli yöntemi ise rimel fırçasını düz ve diplerden başlayarak uygulamaktır. İlk katın ardından ikinci katı uygularken uç kısımlara hafif darbelerle zikzak yaparak uçlarını belirginleştirebilirsiniz.

Rimel uygulamasından önce ve sonra dikkatlice kirpik kıvırıcı kullanırsanız; daha belirgin kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Kirpiklerinizin sağlığını korumak için gece uyumadan önce kirpiklerinizdeki rimeli temizlemeyi ihmal etmeyin. Geceden kalan rimel; kirpik uçlarının sertleşmesine ve kırılmasına neden olur.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>