>

MODA - STİL

“İpucu”nu Rana&Berna Canok IFW Defilesinde Keşfedin!

Birbirinden göz alıcı ve eşsiz tasarımlarla oluşturduğu “İp-ucu” koleksiyonu Tepebaşı Istanbul Fashion Week çadırında yerini alıyor!
 
   
 
 
     


Geçtiğimiz 2 sene boyunca İstanbul Fashion Week’te karma defilelerde yer alan RANA&BERNA CANOK, bu sene 10 Eylül Cumartesi Istanbul Fashion Week’te kendi markalarıyla solo olarak 2012 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu tanıtmak ve çarpıcı tasarımlarıyla buluşturmak için tüm modaseverleri bekliyor!

RANA&BERNA CANOK, “İpucu” temasıyla hazırladıkları 2012 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda alıştığımız son derece zarif ama bir o kadar da formların zenginliğiyle oluşan avangarde çizgisini bu sene de tasarımlarına taşıyor. Hikayesi heykel atölyesinde oluşan koleksiyon, ışığın form üzerindeki dansı ile detaylardaki etkileri oluşturuyor. Bu sene pembe, fuşya, mor, kırmızı ve yeşil tonlarının oldukça kuvvetli kullanımıyla güçlü ve dik yürüyüşlü kadınları temsil eden koleksiyon aynı zamanda, üç boyutun sağladığı hacimli formlarla kumaşlarda gözalıcı etkiler sağlıyor. Sırt dekolteli elbiselerdeki minimal formlar, 2012 koleksiyonunda bu çizgiyle markaya farklı bir bakış kazandırıyor. “İpucu” tenalı koleksiyonda kumaşların doğal dokusu, desenlerin kontrast renklerden oluşması, nil yeşilinin kullanımı ile oluşan duygusallık, markanın ruhundaki aseleti vurguluyor.

“İpucu” temasıyla hazırlanan koleksiyonuyla büyük ses getirecek olan RANA&BERNA CANOK defilesinde mankenler kıyafetleri kadar aksesuar ve makyajları ile de göze çarpacak. Defilede yer alan mankenlerin makyaj tasarım ve uygulamaları MAC Cosmetics tarafından yapılırken kullanılan çantalar, ünlü modacı Emre Ertürk’ün tasarımları arasından seçildi. Çocukluktan bu yana arkadaşlıklarını tüm samimiyetiyle sürdüren RANA&BERNA CANOK, 2012 İlkbahar-Yaz kolleksiyonlarını birlikte sunma kararı aldılar. Defilede RANA&BERNA CANOK tasarımları, hayalgücü ile bütünleşip farklı bir boyuta dönüşerek aksesuar ve çantalar eşliğinde sergileniyor.

2009 yılından bu yana devam eden ve senede iki kez gerçekleşen Istanbul Fashion Week, Türk tasarımcı ve markaları, yerli ve uluslararası alanda tanıtmayı, moda endüstrisindeki tasarım gücünü artırarak, Türk ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Istanbul Fashion Week İlkbahar/Yaz 2012 kapsamındaki RANA&BERNA CANOK defilesi, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenlenmektedir.
 

RANA & BERNA ÇANOK | IFW 2011 DEFİLESİ ÖZEL FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

COSMOTURK GENEL YAYIN YÖNETMENİMİZ CENK BABAEREN'İN OBJEKTİFİNDEN... 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>