>

GÜZELLİK

Yağlı ciltler için bakım önerileri

Yağlı cildiniz olduğunu düşünüyorsanız haberimiz tam size göre. İşte cildinizdeki yağlanmayı önlemek için bakım önerileri…
 
   
 
 
     
Yağlı ciltler uzmanlar tarafından hasta ciltler olarak kabul edilir. Her türlü kir, bu cilt tipine kolayca yapışabilir ve böylece aknelerin oluşması için uygun ortam yaratabilir.

Temizlemek

Yağlı ciltler kuru ciltlerin aksine suyla ve sabunla yıkanabilir. Ancak cildin fazla yağını almak için eczanelerde satılan az köpüren asitli sabunlarla sabah, akşam yumuşak bir fırçayla daireler çizerek yıkamak daha yararlıdır. Eğer normal sabunlarla hatta asitli sabunlarla yıkadıktan sonra yağlanma artıyorsa o zaman kükürtlü sabun kullanılmadır.

Neler yapılmalı?

Yağlanmayı önlemek için akşamları cildinizi temizledikten sonra yağlı ciltler için hazırlanmış bir losyon kullanabilirsiniz.
Gündüzleri ise yağsız kremler kullanmak gerekir. Cildi yağlı olanlar için bu kadar bakım yeterlidir. Ama yağlı cildin yanında bir de akne, sivilce problemleri olanların her şeyden önce akneleri, sivilceleri tedavi ettirmeleri gerekir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>