>

KÖŞE YAZILARI | BEYZA BAŞAR

Mutlu Anlar Listesi

"Mutluluk nedir? Mutlu musunuz her zaman?" (Beyza Başar)
 
   
 
 
     

Mutluluk nedir ? Mutlu musunuz her zaman ? Hani derler ya mutlu anlar vardır diye, galiba en doğrusu o. Kimse her zaman pür neşe, keyfi yerinde, yüzünde güller açarak gezmiyor. Mutlu anları çoğaltmak ise elimizde derdi hep annem, nasıl da haklıymış … ister polyannacılık deyin, ister aşk, ben artık öyle yapıyorum, mutlu olmak için, o güzel anları arttırabilmek için çaba gösteriyorum.

Bugün aldım kağıt kalemi elime, en mutlu anlarımı yazmaya başladım. Nerede, ne zaman ,nasılken mutluyum en çok , bir bakayım hayatıma dışarıdan dedim, hadi siz de kendi kağıtlarınıza yazmaya başlayın yavaş yavaş.

Büyük harflerle yazdım kızımı önce tabii, anneliğin hamurunda var, kuzunun kokusuyla mutlu olmak. En zor zamanlar olsa ,sesler yükselse, anlaşmazlıklarımız bile olsa yine de en güzel anlarım, kollarımın arasında olduğu zamanlarmış. Ailemin yanında ,dostlarımın yanında, atölyede,evimde,ne çok mutlu anlarım varmış, günlük telaşelerin arasında farkına bile varmayıp haksızlık etmişim. Onları yazdım tek tek, mesela şovalemin başında, sevdiğim bir şarkı dinleyip bulutlara bakarak, renklere dalmak ,kitaplarda kaybolmak en keyif aldığım, en ben olduğum, en mutlu olduğum anlar arasında yerini aldı.

Sevdiğimin ellerindeyken ellerim, gülen gözlerle birbirimize bakıp sohbet ettiğimiz anları ise altı çizili ekledim en mutlu anlarıma. Bir yolculukta ne kadar mutlu olabilirsiniz, arabayı aniden durdurup sen gelincikleri seversin, hadi gelincik tarlasına inelim diyen birinin avuçlarındaysa yüreğiniz, işte tam o an tüm benliğinizde hissedersiniz mutlu olduğunuzu. Ya da bir dere kenarında , bir şarap içimi, en mutlu anlarınızdan olur mu, olur elbet…Aşk,sevgi, sevda varsa yüreğinizde, o küçücük mutlu anlar birikip dağ gibi olur ve yüzünüze kocaman, içten, sıcacık bir gülümseme kondurur. En çok da başımı göğsüne yasladığım anlarmış mutluluğum. Ne sırtımda bir yük, ne aklımda iş ,güç… Huzuru da koymuşum ya cebime, en mutlu olduğum an buymuş işte… Yazıverdim hiç üşenmeden listenin en üstlerine.

Sevildiğinizi hissettiğiniz anlar , yürekten gelen o sürprizler, dünyanın en özel insanı gibi hissettiğiniz her an mutluluk haznesine bir artı daha ekler. Ben de ekledim hepsini kağıdıma, o anları tek tek anımsayıp tebessümle…

Sadece aşk mı bu, içinde dostluk, sevgi, şefkat olmasa bu kadar çoğalır mı mutlu anlar ya da kaybetmekten böyle korkar mı insan … O güzel anları heybende özenle biriktirip saklarken , pamuklara sarıp sarmalarken mutsuz olmak ister mi… Mutlu anların düşmanı bu kaybetme korkusu, onu da karşı hazneye yazdım tabii.

Başarılı olunca , emeğimin karşılığını alınca, küçük öğrencilerimin sımsıkı sarılışlarında da çok mutlu anlarım gizliymiş, hepsini ekledim listeme, hepsini…

Annemin dizlerine başımı koyup çocukluğuma döndüğüm anlar da yüzümdeki tebessümlerin sebebi, o da yazıldı tabii mutlu anlar listesine.

Ben hiçbir zaman bencil olmadım, kendimi bildim bileli, sevdiklerimi benden önde tuttum.Otuzlu yaşlardayım ve hala fikrim aynıysa bu saatten sonra da değişmez sanırım. Sevdiklerim sağlıklı, huzurlu ve mutluysa ben de mutluyum…

Güzel anları çoğaltmak, daha çok gülümsemek, daha çok resim yapmak, biz olmayı yaşamak, benim listemden çıkan sonuç, sizin heybelerden neler döküldü , hadi bir göz atın…

Sevgiyle Kalın

Beyza Başar
beyzabasar80@yahoo.com


BEYZA BAŞAR

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>