>

KÖŞE YAZILARI | BEYZA BAŞAR

Kıskanç Mısınız?

Asıl sorum şu ne kadar ve nereye kadar? (Beyza Başar)
 
   
 
 
     

Asıl sorum şu ne kadar ve nereye kadar ? Kendinize ve karşınızdaki insana, hayatı zehretmeden ,sevginin yanında promosyonu gibi gelip oturan kıskanma dürtüsü mü yaşadığınız , yoksa olay patolojik mi ? Hadi bir bakalım siz hangi gruptasınız.

Sadece sevdiğini değil ailesini, arkadaşlarını da kıskanan, benim olan benimdir o kadar ! diyen tayfadansanız sizi ,ben merkezciliğinizle baş başa bırakıp yazıma devam ediyorum.

Kıskanmayı abartıp çekememezliğe kadar götüren, ben mutsuzum ,kimse de olmasın diyen ekiptenseniz ki günümüzde oldukça çok, sizi de doktorlara havale edeceğim hiç kusura bakmayın. Hatta nedir sizden çektiğimiz, bırakın da başarılarımıza sevinen, üzüntülerimizi paylaşan dostlarımızla yaşlanalım. Sevmeyi bilmeyen kalplerinizin, mutlu olanlara da tahammülü kalmamış.Yol yakınken bırakın kıskançlığın en kara tarafını , hayat o kadar uzun değil ki… Bir de nasihat verdim, yazıma devam edebilirim .

Gelelim kıskançlığı güvensizlikle karıştıranlara ki buna zaman zaman hepimiz dahil oluyoruz. İçimizi kemiren, hastalıklı bir duygu bu. Ne yediğinizden , ne gezdiğinizden, ne hayattan zevk alamayacak hale getiren bu duygu, aslında maalesef AŞK denilen illetin bir getirisi. Kimle, nerde, ne yapıyora kadar gitmediğiniz ve hem kendinize hem karşınızdakine güvendiğiniz sürece , dozunda tutabildiğiniz bir his. Bu kadarına lafımız yok. Kolay mı aşk, elbet canınız yanacak, yok öyle her gün güllük gülistanlık.

Kimse paylaşmak istemez sevdiğini, gözlerden sakınmak bundan ama bazen fazla abartıp gönlünü kırmak, benliğinden çıkarmak olmaz. Onu giyme, bunla görüşme, onla konuşma, yazma, beğenme, ekleme, hatta “sen çevrimiçi, ben çevrimiçi, kime yazıyorsun canımın içi” devrindeyiz. Kabul edelim bu işin kadını erkeği yok, sevgi ve güven bir aradayken güzel, bir aradayken huzur verir. Siz de benim gibi huzuru önemseyenlerdenseniz, size bir tavsiye, orta yolu bulun , ne kişiliğinizden ödün verin, ne de o çok sevdiğiniz insanı değiştirmeye çalışın. Güvenin gerektiği gibi ve kıskanın gerektiği kadar. Benimsin demeden önde seninim diyebilin gönül rahatlığıyla…

Sevgiyle Kalın

Beyza Başar
beyzabasar80@yahoo.com


BEYZA BAŞAR

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>