>

KÖŞE YAZILARI | BİRSEN TÜRKOĞLU

Aşk Yaşa, Başa Bakmaz...

Neden bu kadar takıldınız ki yaş farkına? Bırakın hesaplı sevmeleri bence. Aşık oluyoruz, memur değil!... (Birsen Türkoğlu)
 
   
 
 
     

Aşk yaşa, başa bakmaz ki! Bu zamandan sonra yaş falan dinlemez kalp,huzuru bulduğu yere kamp kurar. Tesadüf üzerinedir sevmeler, hep bir macera peşinde koşar kalpler, öğretmedik, öğretildik.Bir bakışla başlar her şey.Göz görmek, ruhunu keşfetmek ister ardı sıra kahve bahane!

Ruhun genç,aklın olgun,kalbin korkusuz olsun.Çıtayı sen yüksek tut yaşa takılma,sen sonuca bak!

Bir ilişki başlayacaksa bütün hazırlıklar tamamsa kadın istediği için başlamamalı.İki insan birbirine şans tanımalı ve o süreçte pişman olmamalı.

Artık kadınlar olgun erkeklere yönelir oldu son zamanlar da sebepleri belli aslında.Yaşıtlarınız bıkkınlık verebiliyor,gözü doymamış olabiliyor,İstisnalar kaideyi bozmaz,tecrübeyle sabit durumlar aslında.

Akıllı,kültürlü,sevimli,muzip kızları olgun erkekler taşıyabiliyor gözlemlerimiz böyle.Biri kendini vazgeçilmez hissederken,diğeri ise kaybettiği gençliğini arıyor diğerinde bu bir çekim aslında ve sonucu da sağlam bir ilişki oluyor.

Şimdi bırakın yaşı başı…Aşk bu durumları çoktan aştı.

Aşkta ne erkeğin ne de kadının yaşı sorulmaz! Biz başımıza gelmeden tecrübe etmeden bilemeyiz.

Nasıl bir ilişkiden çıktıysa kişi saplandıysa bir kere aşkın batağına, ona el uzatanı görmezden gelmez.

Korkmayın yahu! Bu ne bir sınav ne de bir eğitim süreci yaş sınırı yok! Umrunuz da olmasın cicili bicili elbisesi,kırlaşan saçı…Aşk insanoğluyla uğraşıyor,İnsanoğlu da aşk ile Yüzyıllardır bu böyle, egolarımızı tatmin ediyoruz.Cenneti de yaşatıyor vesselam ateşi ile Cehenneme de atıyor insanı aşk.Zaten Vitrini hoş çekmecesi boş ilişkiler bitmeye mahkûm oluyor.Dünyada elindekine sahip çık ama asla hırsına kapılma! Sonu olmak isterken sonun olmasın AŞK.


BİRSEN TÜRKOĞLU
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>