>

KÖŞE YAZILARI | BURCU MERİÇ

Yenilenme Güncesi 3 - Yeni Yıl

Her yenilenme, her başlangıç, her dönüşüm çok güzel ve özeldir. (Burcu Meriç)
 
   
 
 
     

Her yenilenme, her başlangıç, her dönüşüm çok güzel ve özeldir. Hele ki yeni yıl ile birlikte girilmesi planlanan başkalaşım süreci bir harikadır. Biz kadınlar için yılın son günleri sırtımızdan eski yılın üzüntülerini, kırıklıklarını, kırgınlıklarını attığımız, üzerimize yeni yılın güzel niyetlerini, pozitif enerjisini ve heyecanını aldığımız zamanlardır. Her hemcinsimin olduğu gibi benim de kendime göre yeni yılı karşılama ritüellerim vardır, bu yenilenme güncesi yazımda sizlerle bunları paylaşacağım.

1- Kıyafet dolabım yıl boyunca gerekli-gereksiz aldıklarımla dolar, taşar. Yeni yıla girerken enerjimin kesintiye uğramaması için ilk önceliği kıyafet dolabıma veririm. Önceki yıl kullanmadıklarımı ihtiyacı olanlarla paylaşır, hasarlı olan ve bir gün onarılmayı bekleyenleri tamir ederim. Hele bir de elbet giyerim dediklerim de vardır ki onları hemen evden gidecekler poşetlerimin içine yerleştiririm, çünkü bilirim ki o elbet hiçbir zaman gelmeyecek.

2- Kıyafet dolabı ritüelimden sonra benim için bir diğer önemli konu kozmetik-bakım raflarıma el atmak. Eskimiş malzemeleri çöpe atar, eksik malzemeler için alışverişe çıkarım. Kendime yeni yıl için daha önce denemediğim kremler, duş jelleri, ojeler ve ilgimi çeken diğer kozmetik malzemeleri satın alırım.

3- Yıllardır aksatmadan yaptığım yılbaşına on gün kala satın alıp, o on gün boyunca göz süzdüğüm bir diğer yeni yıl alışverişim ise kitaplar olur. Yeni yılda okumak istediğim birkaç kitabı satın alır, kitaplığıma koyar ve yeni yılın ilk günü gelene kadar sayfasını açmam. 1 Ocak tarihinde ise hemen okumaya başlarım.4- Kırtasiye malzemelerine düşkünlüğüm çok küçük yaşlardan bu yana devam ediyor. Ben ilkokuldayken ablalarımın başta Kadıköy Ankara ve Gençlik Kırtasiyelerinden aldıkları ürünler ile başlayan sevdam şu an kendini rengarenk kalemlere, özel tasarım ajandalara bıraktı. Her yeni yıl kendime en güzelinden bir ajanda seçer, hem planlarımı yazar hem de yıl boyunca yanımda taşıyarak kendimi ödüllendiririm.

5- Kendim için olan yeni yıl ritüellerininyanısıra bir de sevdiklerim için küçük hediyeler alırım, her biri için kişisel olmasına özen gösterdiğim bu hediyeleri özenle kaplar, süslerini yapıştırır, yılın en güzel zamanını daha da keyiflendiririm. Bu sene yakın çevrem dışında ajansımın müşterileri ve yıl boyunca işbirliği yaptığım medya kuruluşları ve bloggerlar ile paylaşmak üzere mis kokulu güzel hediyeler hazırladık. Benim için müthiş bir keyif olan bu deneyim bundan sonra her yıl tekrarlanacak.

6- Yeni yıl denilince bir diğer konu ise wishlistler. Her yıl kendi dilek-hedef listemi yeni yıl ajandama yazarım. Gitmek istediğim eğitimler, öğrenmek istediğim diller, çıkmak istediğim seyahatler ve denemek istediğim mutfaklar. Ajandanızı alın ve tertemiz bir yeni yıla güzel dilekler ve niyetler ile hedeflerinizi yazın. Emin olun gerçekleştirmek için daha çok ilhama sahip olacaksınız.7- Yeni yılda hep yanımda olacak uğur objemi de belirlemeden olmaz. Yıllardır benimle beraber olan üzerinde annemin ismi yazan anneme ait yüzüğümün yanında bir de o yıla özel küçük bir obje belirlerim. Bu sene objemi ben belirlemedim, objem beni seçti. www.zelfist.com aracılığı ile katıldığım bir çekilişte www.osenmi.com ‘dan Çin Parası Şans Bilekliği kazandım. Bu güzel çekiliş sayesinde inanılmaz tatlı insanlar ile tanıştım. Zelfist’in yaratıcısı Zehra ve Osenmi markasının kurucusu Ayşe Hanım. Geçen haftasonundan bu yana kolumdan çıkarmadığım kırmızı ipli ve üzerinde güzel dilekler bulunan bilekliğim yeni yıl boyunca hep benimle olacak.Benim yeni yıl planlarım ve ritüellerim bu kadar, sizlere tavsiyem iyisi ile kötüsü ile eski yılı üzerinizden atmanız ve size doğru hızla gelen tertemiz bir yıla keyifle ve yoğun enerji ile başlamanız. Biliyorsunuz 2012 enerji yılı ve inanıyorum ki bu yıl iyilikler ve olumlu değişimler bizi bulacak.Burcu MERİÇ


BURCU MERİÇ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>