>

KÖŞE YAZILARI | CENK BABAEREN

Alışverişin En Sosyal Şekli

Özel günlerde en çok ziyaret edilen yerlerden biri de kuşkusuz alışveriş merkezleri. (Cenk Babaeren)
 
   
 
 
     

Özel günlerde en çok ziyaret edilen yerlerden biri de kuşkusuz alışveriş merkezleri. Hava koşullarından etkilenmeden birçok mağaza ve ürünü bir arada bulabilmenin yanı sıra sosyal aktivitelerinize de zaman ayırabiliyorsunuz. Geçtiğimiz hafta sonu İstinyePark’a bir ayak basalım dedik ve çok güzel bir telaşa ortak olma şansı yakaladık; anneler günü.

Hafta içi işinden gücünden fırsat bulamayanlar olduğu gibi hediye seçimini son dakikaya bırakanlar da vardı elbet. Bazılarımız belli ki annelerimize hediye seçerken kendimizi de unutmamaya niyetliydik zira taşınan paketlerden, torbalardan rahatlıkla belli oluyordu. Derken gözüm etrafı hayli kalabalık olan bir standa takıldı. Citibank ismi tanıdık geldi gelmesine ama Citi Ettikett ‘in ne olduğunu merak ettik açıkçası. Yanlarına bir uğrayalım dedik ve öğrendik ki, Ettikett Citibank’ın yeni sosyal medya projesiymiş. Oradaki arkadaşlarla uzun uzun sohbet etme şansımız oldu. Türkiye’de ve Dünya’da ilk defa yapılan bir projeye imza atmışlar. Bir girişim şirketi, enerjilerini görseniz şaşırmamanız mümkün değil. Şirketin kurucu ortağından proje sorumlusuna kadar herkes orada. Arkadaşlarıyla sohbet edermiş gibi keyifle anlatıyorlar insanlara Ettikett’i. Bir mağazaya girip alışverişinizi yapıyorsunuz, sonrasında cep telefonunuzdan ya da oradaki bilgisayarlardan www.ettikett.com adresine girip facebook veya twitter hesabınızla bağlanıyorsunuz. Bağlantı sonrasında sizden sadece konumunuzu bildirmek ve duvarınıza post atabilmek için izin alınıyor, dolayısıyla hesap bilgilerinizin güvenliği ile ilgili bir sıkıntı yaşamıyorsunuz. Ayrıca arkadaşlarınızın duvarını spam postlarla da doldurmuyor, yani yalnızca yaptığınız alışverişte siz izin verdiğiniz sürece paylaşımda bulunuyor. İzni verdikten sonra önünüze İstinyePark’ta bulunan mağazaların listesi çıkıyor, alışveriş yaptığınız mağazayı seçtiğinizde “ettikett” butonuna tıklamanız yeterli. İşlemi tamamlamış oluyorsunuz.Standa uğradığınızda size bir kupon veriliyor ve gerçek bir İtalyan lezzeti için Cafem’o ya uğrayıp dilediğiniz kahveyi Ettikett’in ikramı olarak içebiliyorsunuz. Hem de yaptığınız her ettikett başına kuponu alma hakkına sahipsiniz, ne tutarda alışveriş yaptığınız ya da ne aldığınız hiç önemli değil. Hazır yeri gelmişken, Cafem’o ya ilk fırsatta uğramanızı şiddetle öneriyorum, emin olun yaşadığınız en keyifli kahve deneyimlerinden biri olacak. Devam etmesini istemeniz halinde de kahve makinelerini de kahveleri de satın alıp evinizde ya da ofisinizde devam edebilirsiniz.

Tutar ve ne kadar alışveriş yaptığınız ise şu noktada devreye giriyor; kampanya süresinde ( 04-13 Mayıs ) yapılan alışverişler arasından en fazla tutarda alışveriş yapan ve en fazla sayıda alışveriş yapan ikişer kişi yeni iPad kazanıyor. Mayıs sonunda kazanan şanslı kişilere hediyeleri teslim edilmiş olacakmış.

Malum, hepimiz yaptığımız birçok şeyi sosyal medya üzerinden arkadaşlarımızla paylaşıyoruz. Birilerinin bunu müşterinin kazanması yönünde kullanması çok iyi olmuş. Ettikett İstinyePark lansmanından sonra yeni markalarla anlaşma sürecine devam ediyor. Artık yeni lezzetler mi tadarız, indirimlerden mi yararlanırız yoksa yeni hediyeler mi kazanırız bilmiyorum ama bu ekibin güzel sürprizlerle karşımıza çıkacağına eminim, yakında hep birlikte göreceğiz nasıl olsa!


CENK BABAEREN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>