>

KÖŞE YAZILARI | DAMLA AKBAŞ

Erkek Fatma’lar

Bu kış kadın milletine bir haller geldi. (Damla Akbaş)
 
   
 
 
     

Bu kış kadın milletine bir haller geldi. Beklemediğimiz kadar pantolon bir anda podyumu sardı. Aslında senelerdir elbiselere o kadar alıştık ve tek parça giyinmek o kadar güzel ve rahat bir şey ki, kombin yapmaya uğraşmada canının çektiği elbiseyi üstüne geçirip çıkmak vazgeçilmez bir şey gibi görünüyordu.

Bu sene elbiselerden de komple vazgeçmek istemeyenler için Marc Jacobs olsun, Miuccia Prada olsun pantolon üstü elbiseler yaptılar. Hamile değilseniz giymeyin derim. Gerek yok…

Maskulen modası “kız çocuğu” havasında pasteller arasında geçirdiğimiz bir yazdan sonra adapte olması zor bir trend olarak görülebilir. Ama kış maskulen olmak için güzel bir mevsimdir gençler. Nasıl olsa soğukta pantolonlar eteklerden, postallar babetlerden, büyük ceketler incecik hırkalardan daha cazip gelir, ister istemez daha erkeksi olursunuz.

Ben size erkeksi ama ölümcül seksi nasıl olunur onu göstereyim dedim. Erkek arkadaşının bol pantolonunu geçirip “şekerim bu sene maskulen modası uyguluyorum” demeyin diye uğraşıyoruz burada :)Öncelikle kırmızı tonlarında rujlar baya baya kurtarıcınız olacak onu bir hatırlayalım. Ama rica ediyorum bu işten anlayan birisinin rehberliğinde kırmızı ruj alışverişi yapın. Misal M.A.C’e gidin, oradaki makyaj uzmanları size uygun tonu versin. Yoksa palyaço gibi olabilirsiniz. Bir ruj moda diye sürülmez çünkü, tonunun size uyması lazım. Sonra gardırobunuza yakalı, manşetli gömlekler, zımbalı botlar ve zincirli aksesuarlar doldurun. Bir de fötr şapkanız olursa her kıyafetinize erkeksi bir görünüm katabilirsiniz. Tüm bunları yaparken de rujunuz dışında da feminen bir tarafınız olmalı. Mesela bu kombinde ben gömleğin transparanlığını özellikle seçtim. Yakasını tamamen kapatıp kolyeyi gömleğin üzerine taktığınızda kapalı, ama doğru ışıkta da seksi görünen bir kıyafet olacaktır.Aynı sertliği deri, zımba gibi ağır materyallerle de verebilirsiniz. Sezon modası kırmızı tonlarında bol pantolonunuz ve oversized ceketinizle çok tarz görüneceğinizden emin olun. Ama bu kesimde bir pantolon ve düz ayakkabı giyecekseniz basensiz ve uzun bacaklı olmanız gerektiğini de unutmayın. Deri üst de darlığı ve seksiliğiyle bu görünümü dengeleyecektir.Erkeksi görünüm için pantolon şart değil bu arada. Ralph Lauren 2013 Yaz defilesinden alınma bu görüntü de son derece maskulen ama aslında maksi etekle sağlanmış. Erkek gömleğine benzeyen gömlek ve şapka sayesinde yakalanan erkeksi silüet düğün dernek filan için çok tarz duracaktır. Mor tafta elbiseli düğün davetlilerinin arasında sartorialist’ten fırlamış gibi görünürsünüz bu tip bi kıyafetle.

Yani sonuç olarak demem o ki, erkeksi olmak için kuaför randevularını iptal edip, saçı başı dağıtıp kocaman pantolonları giymeyin. Bu trend erkeksiliği Eminem erkeksiliği değil Tom Ford erkeksiliği…

http://www.facebook.com/turkeysfashion
http://mecburiistikamet.tumblr.com/


DAMLA AKBAŞ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>