>

KÖŞE YAZILARI | DEMET ÖZGE AYKAN

`..ya hani?`

Naparsın çocuk? ağlar mısın? yastığına kapanıp hani.. hani gecenin bi’ yarısı gider... (Demet Özge Aykan)
 
   
 
 
     

.. ya giderse..

naparsın çocuk? ağlar mısın? yastığına kapanıp hani.. hani gecenin bi’ yarısı gider O ,hep.. hani uyur herkes.. hani, yaka paça ağlamak istersin de.. tek ses çıkmaz ya hani..

naparsın çocuk? kırıp döker misin her şeyi.. hani, masanda dünden kalan bardağı, o solundaki duvarda patlatır mısın? telefonuna mı sarılırsın yoksa.. son aranan da O, ilk aranan da.. napıyo’sun çocuk? bıkmadın mı ‘aradığın kişiye ulaşamamak’tan.. hadi.. telefonu da patlat şimdi o solundaki duvarda.. hadi çocuk..

naparsın çocuk? susar mısın? dakikalarca hani.. hani saatlerce belki? hani herkese , ‘yok bi’şi..’ dedin ya.. unutmuş gibi yaptın ya.. hani hem güldün, hem geçtin ya hep.. hani bambaşka hayatlara karıştın ya.. iz bırakmadın ya hiçbirinde.. sendeki iz’i, izi’ni silemedin ya.. hani o gün, hani O’na benzettin ya öndekini.. hani durdu ya zaman, inadına.. hani ya O’ysa? diye bilemedin ya ne yapacağını.. ve hani, O değildi ya.. hani hiç olmadı ya zaten.. ‘bu’ da O değil dedin ya içinden.. yürüdün ya ‘bu’ önde, sen arkada.. hani yakın hissettin ya ‘bu’nu kendine gereksiz.. hani.. seslenmek istedin ya bu’na, O olmasa bile..

.. ya gelirse..

naparsın çocuk? ağlar mısın? boynuna sarılıp hani.. hani hiç soru sormadan.. yaka paça hani.. fısıldar mısın? …seni seviyorum… fısıldar mısın? der misin? diyebilir misin..? siler misin aradaki bütün her şeyi, zamanı, herkesi.. sıfırdan başlar mısın? sıfırlanır mısın?

naparsın çocuk? kırıp döker misin her şeyi? neden geldin be!! diye salya sümük küfredip bağırırken, fırlatır mısın akşamdan kalma bardağını, solunda duran O’na.. hani der ya.. : ‘aramak istedim seni ama..’ bıkmadın mı çocuk.. her defasında son aranan olup, ilk aranan gibi davranmaktan.. sen istediğinde O hiç olmamışken, O istediğinde senin hep var olmandan.. bıkmadın mı? Hadi.. telefonu da patlat şimdi, solunda duran O’na.. hadi çocuk..

naparsın çocuk? susar mısın? günlerce.. hani yıllarca belki.. hani hiç soru sormadan.. o karıştığın bambaşka hayatlar gelir mi aklına.. hani birine daha yeni karıştın ya.. hani doya doya bağırmak isteyip, susar mısın, paşa paşa.. hani onca yıl O’nun izi solunda durmaktaydı ya, ve şimdi ‘ben geldim’ diyen O, solundaki duvarın orda.. hani durdu ya zaman yine.. inadına.. bilemedin, konuşamadın, yutkunamadın, susamadın ya hani.. hani..

..

.. ya ölürse..

naparsın çocuk..

.. ağlar mısın?

.. kırıp döker misin her şeyi?

.. susar mısın?

.. naparsın çocuk.. naparsın.. ?


yazan: ilhan şen

çalıyor; jeff buckley – lover, you’ve should come over


DEMET ÖZGE AYKAN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>