>

AŞK - CİNSELLİK

Bir başkadır kış aşkları

Dışarıdaki sıcaklık düşünce içinden geldiği gibi hareket etmek ve yaşama sevincini korumak zor olur. Yaz aşkını yıl boyunca taklit edebilmeniz için size dört ipucu:
 
   
 
 
     
Kış aylarında sevgiliyle yapılan şeyler daha az heyecan vericidir. Sinemaya ya da kapalı mekanlara gidebilirsiniz tabii ki ama önce yağmurluğunuzla şemsiyenizi aramanız gerekir.

Dışarıdaki sıcaklık düşünce içinden geldiği gibi hareket etmek ve yaşama sevincini korumak zor olur. Yaz aşkını yıl boyunca taklit edebilmeniz için size dört ipucu:

Eğlence vaktine öncelik verin

Tatil boyunca işle ilgili kaygılar sahilde neşe içinde koşuşurken ya da açık havadaki restoranlarda şarap yudumlarken aklınızdan uçup gider. Ama sonbahar gelip çattığında içimizdeki kaygısız çocuğu ihmal etmeye başlarız, kendimizi posta kutumuza gelen 47 mesaja cevap vermeden mesaiyi bitirmememiz gerektiği konusunda ikna ederiz.

İş sonrasında eğlenceli etkinlikler planlayarak sonbaharda ortaya çıkan işkolik eğilimlerinizi frenleyebilirsiniz. Yakınlardaki senfoni konserine iki kişilik bilet alın, birlikte fotoğrafçılık kursuna yazılın ya da en sevdiğiniz restoranda rezervasyon yaptırın. Şarap ve akşam yemeği safhasını atlayarak bir sonraki aşamaya geçtiyseniz ayda bir kez oturma odasında yerde mum ışığında yemek ya da canlı bir konser gibi etkinlikler planlayabilirsiniz. Bunu balayı evresinde otomatik olarak meydana gelenleri yapma yolunda bilinçli bir girişim olarak görebilirsiniz.

Duyularınızı şımartın

Yaz aynı zamanda seksi bir dönemdir çünkü duyulara tam bir ziyafet sunar. Taze karpuzun tadı, tuzlu havanın kokusu, omuzlarınızda güneşin dokunuşu. Ama serin geçen aylar da kendilerine özgü zevklerle doludur. Örneğin, ayaklarınızın altında ezilen yaprakların sesi, şöminede harıl harıl yanan ateşin sıcaklığı ve fırından yeni çıkmış elmalı tartın kokusu...

Sevdiğiniz kişiyle mevsime özgü bu zevklerin tadını çıkarmaya öncelik verin. Elma toplamak, sonbahar yaprakları arasında gezintiye çıkmak veya balkabağı oymak için çeşitli günler kararlaştırın. Yaz güneşi gözden yitip gitmiş olsa da kendinize çekip ısınabileceğiniz biri var!

Seksi olmaktan korkmayın

Güneş ışığı ve egzersiz adeta libido bombası etkisi yaratır. Çarşafların altındaki zamanınız bu yaz muhtemelen sıcak geçti. Artık hava daha serin olduğuna göre aşk ilişkiniz de biraz soğumakta olabilir. Endişeye kapılmayın. Çoğu yaz aşkının şehvetle ateşlenen bir çılgınlık olarak başladığını, uzun süreli ilişkinin yataktan daha sağlam temeller üzerine inşa edildiğini unutmayın. Yine de ihtiyaç ve arzularınıza özen göstererek yaz kıvılcımlarının havada uçuşmaya devam etmesini sağlayabilirsiniz. Belki de yazın yaşadığınız cinsel deneyimler o kadar da kendiliğinden değildi.

Muhtemelen o sıcak yaz gecelerinde şehre inmeden önce seksi bir kıyafet giydiniz, bacaklarınızı aldınız, ayak tırnaklarınızı boyadınız ve en şek şakrak halinizi takındınız. Bütün bunları hala yapabilirsiniz. Ayrıca seks öncesi buluşmalarınızı planlamaktan çekinmeyin. Bütün gün akşamı iple çekersiniz. Isınmaya başladınız mı?

İltifatlara devam

O tadına doyum olmayan yaz gecelerinde ona bronz tenin ne kadar yakıştığını, kürek çekmekteki yeteneğinden ne kadar etkilendiğinizi, size pişirdiği barbeküleri ne kadar beğendiğinizi söylediniz. İlişki yoğunlaştıktan sonra bu türden şeyleri fazla söylememeniz yönünde bir beklenti olur. Oysaki bunları dile getirmeniz çok önemlidir. Sırf hayatınız artık eskisi gibi günlük güneşlik değil diye hayatınıza parlak ışık ve mutluluk getiren şeyleri gözden yitirmeyin. Şefkatli olun. O yün bereyle ne kadar şirin göründüğünü, tatillerde sizi annenizin evine bırakmasından ne kadar memnun olduğunuzu ona söyleyin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>