>

KÜLTÜR-SANAT

Kadir Akorak ile Bosperal Resimler II

EKAV/Eğitim Kültür Araştırma Vakfı, 18 Ekim’de Kadir Akorak’ın 20 yıl sonra yeniden yorumladığı “BOSPERAL RESİMLER II” sergisine ev sahipliği yapıyor.
 
   
 
 
     

Sergide, 12 Adet büyük boy tuval üzerine yağlıboya son dönem yapıtları yer alıcaktır.

Şiirsel duyuşlar ve yaşantıların ressamı olan Kadir Akorak, iç dünya masallarının, anılarının tadına tuvallerinde varmak ister. Galata’nın tünel uzantısının, Haliç’in gün batımının, çocukluğunun kırlardaki piknik coşkusunu, büyülü bir nostaljiye dönüştüren eski PERA yaşantılarını yapıtlarına kendisini de katmasıyla, sanatçının içinde yoğrulduğu kültürü, resimlerine yansıttığını görürüz.

Akorak’ın şiirsel fantezilerle, anılarının, yaşam görüntüleri arasında duyarlı bağlarla, ÖZGÜN ÜSLUBUYLA sanat yapıtlarında yaşanmış bir heyecanın duygusal bir karşılığı beliriyor. Sanatçının resim yüzeyine yaydığı imgeler, anılarının anlamsal bir göstergesi olurken tablolarında da yaşamaya kavuşurlar…

Bu sebeple; Kadir Akorak’ın resimlerinin hiçbir zaman eskimeyen, coşkusunu yitirmeyen bir tatla daima yaş resimler olarak kalacağına inanıyoruz..

EkavArt Gallery, Bospera’nın sevda yüklü bulutların gölgesinde geçmişin tatlarını yaşatan Kadir Akorak’ın resimlerini 18 Ekim- 19 Kasım arası sanatseverlerle buluşturuyor.

Sergiyi Türkiye’nin ilk online sanat televizyonu www.ekavart.tv’ de izleyebilirsiniz.


KONU: “Bosperal Resimler II” Sergi /Kadir Akorak
YER: Ekavart Gallery
TARİH: 18 Ekim – 19 Kasım 2011
AÇILIŞ: 18 Ekim 2011 Salı, Saat: 18.30
ZİYARET SAATLERİ: Pazartesi-Cumartesi 12.00-18.30
Salı-Cuma 11.00-18.30
The Ritz-Carlton Hotel, Süzer Plaza No:15, Gümüşsuyu–İstanbul
Tel: (0212) 252 81 31


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>