>

KÖŞE YAZILARI | Dr. BORA ÇAVUŞOĞLU

İş Hayatında Motivasyon

İş hayatında motive olmanın sırrı düzenli egzersizden geçmektedir. (Bora Çavuşoğlu)
 
   
 
 
     

Pazar günlerini saymazsak çoğumuz haftanın 6 günü çalışıyoruz. Geriye dinlenmek için bir Pazar günü kalıyor. O günü de dinlenerek geçirmek en doğal hakkınız.

Bir hafta boyunca yoğun bir şekilde çalıştınız, üstüne üstlük arada sırada çevrenizdekilerle yaşadığınız olumsuzluklarda olunca insan da çalışmak adına motivasyondan eser kalmıyor.

Şimdi, işle ilgili motivasyon sorununu spor yaparken mi halledeceğiz dediğinizi tahmin ediyorum. Hayır, Aslında böyle bir durum söz konusu değil. Spor psikolojik açıdan bütün sıkıntılarımızı giderseydi herhalde herkes günde 5 saat spor yapardı.

Ancak şu konuya da dikkat çekmek istiyorum. Evet, dediğim gibi sporla bütün sıkıntılarınız yok olmasa da, iş motivasyonunuzun artması bakımından, var olabilecek sorunlara karşı sinirlerinizin daha sağlam olması açısından spor size yardımcı olacaktır.

Bu nokta da son zamanlarda trend haline gelen ve gerçekten hoşunuza gidebilecek, kendinize zaman ayırabileceğiniz birkaç spor aktivitesinden bahsetmek istiyorum.

Önereceğim bu sportif aktivitelerin hepsi müzik ruhun gıdasıdır sözünden yola çıkarak müzik eşliğinde yapılan aktivitelerden.

Salonda müzik sesinin sonuna kadar açıldığı Cycling derslerine katılmanız. Bu sayede yüksek miktarda yağ yakımı sağlarken diğer yandan da dayanıklılığınız konusunda ciddi bir ilerleme kaydediyorsunuz.

Cycling, halen trendmiş gibi görünse de beni kesmez, benim için klişe oldu diyenlerdenseniz o halde genellikle siz bayanlara hitap eden kıpır kıpır müzikler eşliğinde yapılan Fit-Plus da yine yağ yakımı sağlarken hoş bir şekilde büyük bir keyif alarak yapabileceğiniz alternatif trend sporlardan.

Bunlarda beni kesmez mi diyorsunuz! O halde;

Hillside City Clup’larda verilen, Müziğin ritmine kapılıp eğlenerek ve bununla birlikte hareketli dans figürleriyle yağ yakımı sağlayabileceğiniz, forma girip sıkılaşabileceğiniz Zumba, RealRyder ve Beat-it derslerini tercih edebilirsiniz.

Amerika, İngiltere, Çin ve İtalya’nın da arasında olduğu 35’ten fazla ülkede 3 milyondan fazla bağımlısı olan Zumba, fitness dünyanın en moda egzersizlerinden biri. Latin dans ritimlerini dinamik egzersiz hareketleriyle birleştiren Zumba, eğlenceli bir egzersiz yapmak isteyenlere çok renkli bir alternatif oluşturuyor. Bir saatlik Zumba egzersizi ile 500’den fazla kalori yakılabiliyorsunuz. Ayrıca uzman bir eğitmen eşliğinde yapılan Zumba egzersizi ile düzenli ve disiplinli bir çalışmayla birkaç beden küçülmeniz kaçınılmaz. Tabi yediklerinize de dikkat etmeniz de incelmeniz açısından şart.

RealRyder da yine son trend spor aktiviteleri arasında yer almaktadır. RealRyder sayesinde kendinizi açık alanda bisiklete biniyor gibi hissediyorsunuz. Gerçek bir bisiklet gibi yatan, dönen, eğilen ilk kondisyon bisikleti size doğadaymışsınız hissini yaşatmaktadır. Ortalama 50 dakikalık derslerde, grup eşliğinde ve bir eğitmen yardımıyla yapılan RealRyder sayesinde saatte ortalama 500 ila 700 kalori yakmanız mümkün.

Yok, arkadaş bunların hiçbiri beni kesmez, ben sert, mücadeleci bir insanım diyorsanız o zaman Latin müziği ritimleri ile kick-boxing tekniklerinin birleştirildiği Uzman bir eğitmen eşliğinde yapılan Beat-it egzersizi tam size göre. Uzman bir eğitmen eşliğinde yapılan Beat-it ile bir derste ortalama 800 ila 1000 kalori yakabilmeniz mümkün

Hepinize güzel bir hafta diliyorum.

Sevgilerimle…

Soru ve görüşleriniz için boraistanbul@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Not: Yazının bir bölümünde kaynak olarak www.ensonmoda.com sitesinden yaralanılmıştır.

Bora Çavuşoğlu


Dr. BORA ÇAVUŞOĞLU
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>