>

KÖŞE YAZILARI | EVREN İLHAN

Anneanne Saçları Moda Oluyor...

Son zamanlarda Londra’da yükselişe geçmiş olan bir akım... (Saç Tasarımcısı Evren İlhan)
 
   
 
 
     

Binlerce yıllık güzelleşme külfetinden hoşlanmayan cool kişilikler için son zamanlarda Londra’da yükselişe geçmiş olan bir akım.

Gri-beyaz saçlar ve bununla bütünleşen anneanne görüntüsü…

İnsanlarda güzelleşme isteği daima vardı. tarih boyu kadınlar çeşitli sebeplerle saçlarını boyadılar. Eski mısırda M.Ö. 3000 yıllarında bile, bitkilerle saç boyamaya dair kanıtlar vardı. Gerek sıkıldıgımız, gerekse daha güzel bir görünüme sahip olmak için saçları boyadık, sarışınlık, kahve, karamel, koyu, açık derken pek çok rengi denedik.

Beyaz saçların bizleri olduğumuzdan daha yaşlı gösteriyor gibi bir olgunun toplumsal olarak dayatılması ve kozmetik dünyası tarafından da desteklenmesi sonucunda biz buna böyle inandık ve böyle güzelleştik .

Evet boyanmamış beyaz saçlardan bahsediyoruz :)

Baş derisinden uzayan natürel rengi her ay yeniden boyama gereksiniminden kurtularak, boyasız tamamen kendi doğal renginize sahip olmak biraz sabırlı davranarak tabiki mümkün .

İçinde doğal renk pigmentleri bulunan şampuanlar ve doğala en yakın renklendiricilerle...  (Şunu belirtmeliyiz bunların hiçbiri tam bir saç boyama işlemi değildir)

Saçlarınıza kazandırabileceğiniz renklerin başında gümüş efekti geliyor, silver pigmenti içeren bir şampuanla haftada bir ya da iki kez saçlarınızı yıkadığınızda, gümüş gri tonlarda ışıldayan bir renge sahip olabilirsiniz

Ancak sadece gri tonlarla yetinmeyip değişiklikler yapmak istediğinizde de aynı ürünlerin varyasyonlarını kullanarak tatlı sarı, dore, akaju ve hatta pembe tonlarını bile elde edebilir, sade ve son derece şık bir görünüm kazandırdığınız saçlarınızı bu trende uygun bir modelleme ile şekillendirerek taçlandırabilirsiniz.

Bir saç tasarımcısı olarak önerim, sizin için tasarlanmış, yüz  vücut şeklinize uygun bu yeni imajınızı destekleyen, keskin hatlara sahip (precision) belirgin bir biçimde sadeliği işaret eden kült modelleri seçmeniz olacaktır .

Evren İlhan Boutique Hair Designer
İletişim: 0532 300 21 00

 


EVREN İLHAN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>