>

KÖŞE YAZILARI

G Noktası Nasıl Bulunur?

Pardon G-Noktamı bulamıyorum, ne tarafa gitmiş biliyor musunuz? (Özlem Yalçın)
 
   
 
 
     

PARDON G-NOKTAMI BULAMIYORUM, NE TARAFA GİTMİŞ BİLİYOR MUSUNUZ?

Artık pek çok kadının farkında olduğu G noktası, hayli nazlı ve kaprisli bir bölge. Ancak uygun şekilde aranırsa pek çok kadında kolaylıkla bulunabilir.

1940’ların başında Alman jinekolog Ernst Grafenberg’in tanımladığı G noktası vajina içinde yapı olarak farklı ve daha duyarlı bir erojen bölge. Vajinal orgazmdan bu bölgenin sorumlu olduğu düşünülüyor. Vajinal orgazm yaşıyorsanız bulma olasılığınız daha fazla. Varlığı yıllarca hem akademik çevrelerde hem medyada tartışma konusu olan G noktasının olduğu artık net olarak biliniyor.

ARAMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE

G noktasını en iyi kadınların kendisi bulabilir. Ancak partneriniz meraklı, hevesli ve olaya alaycı yaklaşmayan biriyse birlikte de arayabilirsiniz. Cinsel uyarılma olmadan G noktasını hissetmek zordur. O nedenle mastürbasyon yaparken ya da partnerinizle birlikteyseniz orgazm olmaya yakın arayın.

G noktasının idrar yollarıyla yakın komşuluğu nedeniyle uyarırken idrar yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz, başlamadan önce mesanedeki idrarı boşaltın.

Genellikle tarif edilen sırt üstü yatma pozisyonu uygun değildir. Yüzükoyun yatmak ya da oturarak aramak daha iyidir. Klozete oturarak aramak idrar kaçırma korkusunu azaltacağı için daha da mantıklıdır.NASIL BULUNUR?

G noktası vajinanın ön duvarında, pubis kemiğinin hemen altında, vajinanın hemen girişindeki yumuşak dokunun içine gömülü olan bir yapıdır. Vajina duvarını parmağınızla dokunarak incelerken o bölgenin elinize daha farklı geldiğini hissedebilirsiniz.

Klitorisin saat 12.00’yi, vajinal açıklığın alt kısmının da saat 18.00’i gösterdiği bir saat kadranı hayal edin. İşaret parmağınız ve orta parmağınız vajinaya girerken başparmağınız da dışarıdan pubis kemiğinin üzerinde olmalıdır. Vajina girişinden birkaç santimetre ilerde -genellikle vajinanın dış kısmına yakın- saat 11.00 ile 13.00 arasında ki bölgeyi hafifçe kesik kesik basınç uygulayarak araştırın. Yukarıya doğru bastırarak ya da parmağınızla birini çağırır gibi “gel” işareti yaparak. Bu sırada başparmağınızla vajinadaki parmaklar arasında idrar yolu ve G noktasını sıkıştıracaksınız. Mesaneniz boşken idrar yapma isteği olursa duraksamayın. İdrar yapma isteği hem doğru yolda olduğunuzun göstergesidir hem de bir süre sonra geçecektir.

G noktasının uyarılması sırasında üç şey hissedebilirsiniz; ilki çok güçlü bir zevk, ikincisi gıdıklanma tarzında tarif edilemez bir haz, üçüncüsü de idrar yapma isteği ki genelde bu üçüncüsü görülür. Vajina duvarındaki diğer alanlardan daha farklı bir his duyduğunuz bölgeyi araştırmanız gerekmektedir. Daha önce hiç tatmadığınız bir his de olabilir bu. Basıncı ve basınç uygulama frekansını arttırarak şiddetli idrar yapma isteğinize aldırmadan devam edin. Birkaç dakika sonra tuvalete gitme isteği yerini gıdıklanma tarzında hoş bir duyguya bırakacaktır. Bu aşamada uyarıyı daha da arttırarak devam ettirin. Bir süre sonra bu nokta elinizin altında kabarıp şişecektir. Eğer Pubokoksigeus (PC) kaslarınızı kullanabiliyorsanız hızlı hızlı kasıp gevşetin. Bu sırada orgazm yaşamanız da olasıdır, ilk kez G noktası kökenli bir orgazm yaşıyorsanız öncekilerden çok farklı olduğunu görebilirsiniz.

G noktasının ayırdında olan kadınlar ilişki sırasında o bölgenin uyarımını gözeterek, sadece cinsel birleşme ile, ek klitoral uyarıma ihtiyaç duymadan vajinal orgazm olma sıklıklarını artırabilmekteler. Birleşme sırasında G noktası en kolay erkeğin arkadan yaklaştığı pozisyonda uyarılabilir. Kadın da kalça hareketleri yardımıyla penisin G noktasına basınç uygulama olasılığını arttırabilir.

VAJİNADAN BEYAZ BİR SIVI GELİRSE

G noktasını ararken vajinadan saydam ya da beyaz süte benzer bir sıvı gelirse endişelenmeyin. Bu idrar değildir; erkeklerdeki boşalmaya benzeyen kadın boşalmasıdır. Ve yaşadığınız için şanslı olduğunuzu düşünebilirsiniz. Bazı kadınlar bu sıvıyla karşılaşınca idrar yaptıklarını düşünüp G noktasını uyarmaktan vazgeçmişler. Oysa kadın boşalması her kadının yaşayamadığı ve genellikle güçlü orgazmlarda görülen bir olgudur.

YİNE DE BULAMADIYSANIZ

1) Bazı kadınlarda fark edilemeyecek kadar küçük olabiliyor. Özellikle menopozdan sonra çok küçülür.

2) Arama sırasında PC kasınızı daha çok sıkıp gevşetin

3) G noktası için yapılmış özel vibratörleri deneyin. Vibratörün kıvrık olan ucunu G noktasının tahmini yerine gelecek şekilde uygulayın.4) PC (pubokoksigeus) kasları zayıf olan kadınlarda G noktasını saptamak zor olabiliyor. PC kas egzersizlerini birkaç hafta uygulayıp kaslarınızı güçlendirdikten sonra yeniden deneyin.

5) G noktası kadınların hepsinde saptanamıyor, yaklaşık %25-30 oranında kadın G noktasının yerini doğru olarak saptayıp tarif edebiliyor; Türkiye’deki oranlar ise bazı istatistiklerde % 15 civarında (bakınız, Derin Seks: Cinsellikte Farklı Boyutlar, Yeni Açılımlar, Ümit Sayın) Hepsi yerini doğru tarif edemese de 2008 yılındaki 5000 kadını kapsayan bir İngiliz anketinde kadınların % 75’i böyle bir bölgenin olduğunu söylemiş, ama bunların yarısı doğru koordinatları tarif edebilmiş. Ancak bu oranların yıllar içinde arttığı göz önünde bulundurulursa doğru şekilde aramayla belki çok daha fazla kadının G noktasını fark etmesi beklenebilir.

Bunlara rağmen bulamadıysanız hemen pes etmeyin. Defalarca, PC kaslarınızı geliştirerek tekrar tekrar deneyin. Bulursanız ısrarınıza değdiğini görecekseniz. Bulamazsanız, bedeninizin geri kalanında öyle duyarlı yerler var ki hiç eksiklik hissetmeden cinsel serüveninize devam edebilirsiniz.

Etiketler: g noktası, Orgazm
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>